Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови правила за определяне на местния данък за МПС


legaltk

Recommended Posts

   Жоро, аз също съм учител, макар и във висше училище, съпругата ми е детска учителка. В Република България държавност няма, съществуват единствено групови и лични интереси. Поради това и при размера на данъците няма обективен критерий. Всички плащаме по 10 % ДОД - и тоя, който получава 2500 лв., и работещия за 340 лв. Това обективно и справедливо ли е? Справедливо ли е да храним циганьора, който живее безгрижен живот на наш гръб? Редно ли е да "клатим" студентите по три-четири пъти, белким изкласят, защото държавната субсидия е "на парче"? Честно ли е току що излязъл от Университета студент-програмист да започва с тройна и четворна заплата от средностатистическия лекар, който е учил десет години, докато започне да практикува? Тъй че справедливостта и равенството са субективни и разтегливи понятия... Докато си мълчим и позволяваме да ни тъпчат определени лица и групи, ще живеем от зле по-зле.

 

 

Абсолютно си прав! Проблемите са много и нечестните неща дразнят. Много истини си написал. Мисля, че са по-важни и от данъците, ама ние с тях се захванахме. Много простотия се шири навсякъде и много лъжа. Вижте линка в мое мнение предната страница. Проявете търпение и изгледайте репортажа.

Дъщеря ми е класически музикант. Завърши в чужбина и няма намерение да се връща в България. Всеки иска детето му да е на близо, обаче тук няма бъдеще и реализация за нея, а и за много други. В цивилизованите държави възможности да искаш. А може би не е избрала правилното изкуство.... Младите хора напускат страната и аз не виждам никаква перспектива за оправяне на нещата. Хората в отдалечените села едва оцеляват, има безлюдни и рушащи се къщи. Като измрат и последните пенсионери никой няма да се върне там. Българското село загива. Обикалям окръга и виждам. Дървета и храсти превземат пътищата. Има участъци където е останало само едното платно, за видимост да не говорим. И това са пътища от второкласната пътна мрежа. Нищо не се поддържа т.е. работа има колкото искаш, а се говори за безработица. Акъла не ми го побира. Много абсурди. Но те са до болка известни и не искам да внасям още спам в темата.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    17

  • Илко Такев

    10

  • legaltk

    8

  • joro-120L

    5

Най-много писали в темата

колеги някой от Варна с октавия 90 кс след 2000г , да каже колко му е данъка за 2014г че моя е 88лв.  моята е 2001г АЛХ(който е евро 3 уж) а на колега с 2003г (Ситроен  90кс хди мотор -евро3 предполагам) данъка му е към 50 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.