Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лек силов тунинг 1.2HTP?


engdante

Recommended Posts

Здравейте, имам си Fabia 1.2 HTP 70 к.с. Като цяло съм много доволен от двигателя и много рядко съм имам нужда от малко повече мощност. Случва се когато съм малко повече натоварен и някакво BMW (Golf или Audi) ми се мота из пътя :)

И така де чудя се дали да правя някакъв тунинг. И ако мислите, че е необходимо кое е най-добрия вариант според вас?

Аз съм мислил върху три варианта :

1. Чиптунинг - става лесно и не трябва да се прави нищо по двигателя. От друга страна обаче едва ли ще има значителна разлика.

2. Nitro (N2O, Wet) - също се инсталира лесно и не трябва да се прави нищо по електрониката и двигателя, проблемът е че клапаните и дюзите са с определена мощност (най-малко 50к.с.) което ми се струва, че е малко повечко. Разбира се сигурно има начин да се регулира мощността, но аз не успях да намеря.

3. Supercharger или Turbo (мисля че електронен Supercharger е по добрия вариант) - тук става малко сложно, трябва да се правят доста неща, включително и електрониката. От друга страна така ще се получи възможно най-добър резултат.

 

4. Седя си на задника и следващия път си купувам кола с по мощен двигател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

 

4. Седя си на задника и следващия път си купувам кола с по мощен двигател :)

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.2 тунинг....... , колега, номер 4 и следващия път си избери двигател който да ти приляга според желанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано от БМВ форума не прочетат, че са заплашени от Фабия 1.2 smile091.

 

Все едно аз да искам да се състезавам с Мерцедес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да правиш бегачка, взимай от някоя морга 1.8Т мотор с кутия, електроника и т.н. и нямаш стигане после...

 

 

 

Дано от БМВ форума не прочетат, че са заплашени от Фабия 1.2 smile091.

 

 

Tе не са разбрали, че се състезават :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен , че тази вечер ще спя спокойно :D

 

 

За всеки има по нещо за разсънване. ;)

Ето и този колега с Фелицията явно не е спал доста нощи. :lol: s_flag

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо 2,7 битурбо може да се вкара от Ausi S3.Само дано купето издържи smile091.Колега другия път си вземи TDI та да ти се мотат отзад BMW тата,особено зимата smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.