Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли разлика в задните пружини комби-седан ?


snaiperisto

Recommended Posts

Снайпер разлика в размерите най-вероятно няма да има което значи че ще пастнат на горната капачка и ще легнат правилно в долното гнездо. Има разлика в това за какъв товар са правени и мода на окачването. Иначе казано има три мода окачване а те са нормално, спортно и за лоши пътища. Прижините се бележат с цветни точки по които се определя коя мод е. Също така има разлика в това какъв товар ще носи. Ето ти и обозначение по каталог PR-1JA/0YB като 1JА е мода на окачването а 0YB натовареноста. Гледам не са дадени размери за различните пружини което ме кара да мисля че в размерите нямат разлика. Ако сложиш от седан на комби пружини и комбито го натовариш пружината може да е по слаба и да не работи нормално за окачването и товара. Така че ако сложиш пружини за о малък товар или спортно окачване ще се промени устойчевоста на автомобила и има вероятност при по "меки" пружини да се товари амортисьора съответно противоударня тампон. И така нататък ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никаква разлика между пружини на комби и седан. Разликата в товароносимастта на заден мост за хеч, седан и комби е 800, 840, 840, демек 40 кг повече за седан и комби. Навсякъде по каталози на производители парт.№ за седан и комби е един и същ.

Не съм сигурен как точно е при пакет лоши пътища и дали имаше повдигане там или беше само щит под двигателя. Не знам да има разлика и при различните двигатели, единствено при вРС може би има разлика в пружините, казвам може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом шкода предлагат 6 модела пружини значи има причина ако ще и 40 (торба цимент) кг да е. Пример ще дам с предни амортисьори за 1.9 сди и 1.4 мпи като може и едните да сложиш и др но на мпи са с по тънко стебло. Идеята е че по размери пружините са еднакви а по свойства различни.

 

П.п. Пак някой почистил без да се извини ама здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го кажа по-просто. Имам два седана , с метанови бутилки в багажниците , с увиснали задници , уморени пружини и тн. Искам да ги повдигна колкото може , но освен вариант с някакви подложки , исках да знам дали няма по-дебели , здрави , "натегнати" , високи или каквито и да е пружини , само да не са стандартните , даже и от друга кола съм съгласен да сложа ако стават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш една пружина и с нея в някоя морга търсиш да пасне по диаметър . От горна страна има идна капачка с пъпка гледаш пружината да влезне там а от долу мисля че е 5 см вътрешен диаметъра външния е към 7. След това гледаш или по нагъсто да са навивките и да е по дебела самата навивка. Но този вариянт едва ли ще успее. Друг е да потърсиш пружини от по голям клас кола може и джип които да преправиш за да влезнат на гнездото. Всякаква промяна ще промени возенето към твърдо и думкащо. Променя се работния ход на амортисьора и т.н. Моята фабия съм и подложил тампон от амортисьор на голф и е повдигната с около 3-4 см но е дизел и няма бутилки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините на окачването на пакет "лоши пътища" са с една витка повече. Ясно се вижда, че колите са повдигнати спрямо нормалните, по моята съдя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те са с витка повече но дали не са по меки за да возят по комфортно и ако са меки с тез метанки ще клекне пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се приема ,че в комби се товари повече багаж,на някои модели купетата са с около 150-250 кг по тежки от седан и би трябвало пружините да са по-твърди.

Има цветен код на пружините -точки или линии ,които са описани в таблица със свойствата им ,размери и др.по които магазинерите могат да препоръчат необходимите пружини.

 

Ето примерна таблица за VW :

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=209593

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.