Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Правилно ли съм нулирал сервизния интервал?


kjivkov

Recommended Posts

Здравейте,

смених маслото на Шкодата в един сервиз в който си обслужвам другата кола. От ЕТ нещо ме издразниха с цената, която ми обявиха и реших този път да сменя другъде.

Колата е по сервизна книжка с променлив интервал, но винаги от Еуратек са слагали масло тип 505.01 и е сменяно макс до 15 000 км. Пробвах да нулирам сервизния интервал спрямо следното указание от една тема за Фабия от форума:

"1. При изключено запалване натиснете

нулиращия бутон на дневния брояч за

изминати километри под скоростомера и го задръжте.

2. Включете запалването и отпуснете

нулиращия бутон. На дисплея се появява един

от сервизните интервали

3. Завъртете при желания сервизен интервал с

обслужващото копче за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се

изобразява "service - - - -"

4. Изключете запалването. Едва сега

съответните данни се привеждат към нулата."

 

Да, ама на моя Супърб, в точка 3 се появи само service и завъртането на копчето за часовника не сменяше нищо на дисплея :(

Питането ми е, дали съм нулирал интервала според вас и дали при кола с удължен сервизен интервал тази процедура работи? Пробвах няколко пъти, резултата беше все същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква е колата Супърб 1 или 2.

Ако си с 2 в менюто си има опция за нулиране smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои скоро ресет на сервизния интервал. В тази връзка изрових тема във форума в която се казваше че променливия интервал може да се ресет-не само с VCDS(VAG-COM), за разлика от фиксирания. Ако греша някои да ме поправи. Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои скоро ресет на сервизния интервал. В тази връзка изрових тема във форума в която се казваше че променливия интервал може да се ресет-не само с VCDS(VAG-COM), за разлика от фиксирания. Ако греша някои да ме поправи. Поздрави! smile027

 

 

:( Ако това е вярно, то излиза, че броя на сервизите в които може да си сменим маслото се редуцира сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали работи метода при Superb 1, но би трябвало да си работи, там имаше някакво значение макси-дот/не-макси-дот... не ги знам точно. Обаче, по този начин се нулира на 15 000км, статичен интервал, дори да е бил зададен променлив :)

 

Моята беше с променлив интервал, обаче след като нулирах по указания начин - стана си на 15 000км. Така, че не знам да може, да се направи на променлив по този начин.

 

Единствено с VCDS/Vag-Com - да. С него става на какъвто искате интервал.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали работи метода при Superb 1, но би трябвало да си работи, там имаше някакво значение макси-дот/не-макси-дот... не ги знам точно. Обаче, по този начин се нулира на 15 000км, статичен интервал, дори да е бил зададен променлив :)

 

Моята беше с променлив интервал, обаче след като нулирах по указания начин - стана си на 15 000км. Така, че не знам да може, да се направи на променлив по този начин.

 

Единствено с VCDS/Vag-Com - да. С него става на какъвто искате интервал.

 

Поздрави

 

Колега да разбирам, че трябва да отида в ЕТ да искам модифициране на сервизния интервал от променлив към постоянен и после да нулирам по процедурата описана по горе, така ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не! По тази процедура, заложена при определена серия хардуер в автомобила (разбирай табло, компютър и т.н.), просто се нулира към фиксиран сервизен интервал = 15 000км. Казвам определена серия, защото не съм сигурен, че дори при О2 е така, а супърб 1 е друга платформа, доколкото знам и там не знам как е направено. Така е заложено да се случва, при изпълняване на горната комбинация и не съм сигурен, че където и да е, може да се напише на колко да става при изпълняване на това заклинание :) Може би, някъде по опциите с VCDS-a/VAG-COM-a има вариант да се манипулира, но аз не го знам, пък и мен ме устройват 15 000км, като таван или ориентир за смяна на едно масло и филтри.

 

В ЕТ, когато отидеш - просто искаш да ти се нулира по който интервал си прецениш - било то променлив или фиксиран... въпреки, че не съм сигурен, дали те знаят всичко как да го направят :) На мен не знаеха, наложи се аз да им показвам, но така е... всеки си преценява. Не успяха да ми нулират интервала на мен, ровиха, чудиха се, накрая им казах да си го нулирам сам, защото гледах, че почнаха едни капки пот да капят, та така стана :) от тогава колата ми не е влизала в сервиз там (за щастие и слава Богу) - визирам София, ул. "Ханко Брат" 27.

 

Поздрави

 

ПП: При мен е малко по-различно нулирането (2010-та година е колата):

1. Не е на контакт, натискам и задържал бутончето за нулиране на дневния километраж;

2. Давам на контакт, още държа бутончето, докато въртя на контакт;

3. Държа го още 2-3 секунди и интервала се нулира на - - -;

 

Или паля или гася контакта, няма значение - то командата се е изпълнила. Но това са някакви такива скрити функционалности, недокументирани, за да отидеш в сервиза, да го барнат те :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега спокойно - правилно си го направил!

И на моята кола е така.

Не ти трябва VAG-COM за рестартиране. Той е необходим само за промяня на параметрите, според които компа на колата си пресмята следващия интервал.

Може да се променя да пресмята на база изминати км. или нпериод от време.

Интервала зависел от режима на работа на ДВГ, температура на маслото и т.н.

С VAG може да се препрограмира ако промениш вискозитета напр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега спокойно - правилно си го направил!

И на моята кола е така.

Не ти трябва VAG-COM за рестартиране. Той е необходим само за промяня на параметрите, според които компа на колата си пресмята следващия интервал.

Може да се променя да пресмята на база изминати км. или нпериод от време.

Интервала зависел от режима на работа на ДВГ, температура на маслото и т.н.

С VAG може да се препрограмира ако промениш вискозитета напр.

 

 

Благодаря колега :)

Случайно да знаеш, има ли начин да се провери колко км остават до сервизното обслужване? Не успях да го покажа на дисплея, имаше в темите от форума дадени описания, но за други модели и съответно не свършиха работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че не може да се изкара информация за оставащото време до сервизно обслужване.

 

С VAG-COM може да се настрои през какви интервали от време да те подсеща че наближава време за обслужване (1000, след това на 500, 300 и т.н), но не го чаках да видя какво ще ми изпише като стане на 0.

 

Ако разбера още нещо ще го напиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че не може да се изкара информация за оставащото време до сервизно обслужване.

 

С VAG-COM може да се настрои през какви интервали от време да те подсеща че наближава време за обслужване (1000, след това на 500, 300 и т.н), но не го чаках да видя какво ще ми изпише като стане на 0.

 

Ако разбера още нещо ще го напиша.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.