Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за смяна на масло Фабия 2


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги имам малко странен въпрос,предстои ми смяна на маслото,автомобила е на 75000 км.,досега не съм доливал масло от смяна до смяна,сега също няма спадане на нивото на маслото,тоест колата не гори масло,искам да ви питам за мнение и съвети съответно какво масло като спецификация да взема 5w40 или 10w 40,ще съм ви благодарен за мненията особено на колегите механици,след колко хиляди километра се променя вида на маслото,или ли някаква препоръчителна схема или е индивидуално според автомобила.

Ще съм ви благодарен за всички коментари по въпроса.

Благодаря ви предварително,успех пожелавам на всички..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си с маслото което ти е дадено в книжката на колата и не го сменяй. Имам предвид спецификацията от книжката. И щом си намерил масло което колата не го гори, продължавай с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на малко км, карай си го с пълната синтетика 5w40, 5w30 (ако няма да я караш продължително време с висока скорост -магистрала). Гледай да отговаря на VW стандартите които са ти написани в книжката и върти много безаварийни км smile021 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е че 5W30 е по-лонг лайф масло, но не е устойчиво на продължително време с висока скорост. За това има 5W40 което е по-добро за описания случай. Примерно на BMW 5W30 може да се кара до 30-35к км ако е с променлив сервизен интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,Колеги БЛАГОДАРЕН съм мненията ви,сигурно ще си взема Шел 5в 40,и ще си го сменя ,защото не живея в България и не искам да ви стресирам сцена която ми искат за смяна на маслото тук....Иначе колата я карам с едно супер неизвестно масло пълна синтетика което си го работят тук и за сега съм доволен ,но проблема при него е че сутрин когато е студен мотора първите няколко секунди тракат клапаните,а и след това докато загрее мотора е доста шумен,а е бензинов,затова сега ще пробвам пак с Шел...Ще се радвам колеги отново да пишат по въпроса ,успех на всички и безаварийни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шел в чужбина може да е добро за разлика от това , което се предлага у нас , но аз ти препоръчвам Yacco - понеже не си написал кодът на двигателя - ще ти напиша препоръките на Yacco - двигател BXW - LUBE DE 5W30 . двигател CGGB - VX 1000 FAP 5W40

Няма да сбъркаш - гарантирам ти !!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BXW e двигателя.

 

 

За маслото Шел , дано наистина това което ще сложиш е добро.

 

За Yacco-то незнам , но Castrol Magnatec 5w40 също е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.