Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странично дясно огледало + задна скорост = надолу?


Wizi

Recommended Posts

Вчера се замислих, че тази екстра ми е доста полезна, видях я за първи път 2000та година на един Гоуф 4, тоест категорично не е нещо ново, но не съм видял Шкода (вкл. и моята), която да го може - когато включиш задна скорост странично дясно огледало да поглежда надолу и след това да се връща обратно в позицията си когато изключиш задна.

 

Някой може ли да ми каже дали това е въпрос на кодиране или въобще фигурира като възможност при нас с Октавиа 2?

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм това на фейслифтова О2. Не съм сигурен дали на тези преди фейслифта го има. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне е толкова просто :) Имат го всички със седалки с памет... доколкото разбрах и огледалото трябвало да има памет... преди месец се бях запалил да я правя при мене - кодинга си го направих, ама абсолютно нищо не се случва :) Аз съм и с класичка О2 фейслифт, но не бачка... гледах по бришкода бяха писали, но не мога да си спомня какво точно... Ама щом съм се отказал да го правя, явно е било свързано с покупка на нещо, което не е било 20лв и съм решил, че екстрата не си заслужава парите...

 

Доколкото си спомням имаше нещо от сорта на памет във шофьорската врата за огледалата... комфорт модула трябваше нещо да има да помни... ще потърся, да кажа, да не говоря само празни приказки... Но не е само кодене, доколкото си спомням... при мен не работи, иначе е добра екстра при паркиране - да не го местиш сам и да си го нагласяш после обратно - гадория е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен специално е по следния начин - лостчето, което командва страничните огледала трява да е на позиция "R", и когато включа задна огледалото пада...но от личен опит казвам, че не винаги е много полезно...на мен лично при перпендикулярно паркиране не ми е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази екстра ми напомня на допълнителните стакълца, които се лепят на страничните огледала на учебните коли, за да можеш да гледаш надолу.

 

Не знам дали имаш, но принципно парктроника е доста полезен. Иначе може да помислиш да сложиш едно от тези стакълца, те са леко наведени надолу и ти дават поглед към гумите и бордюра при паркиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен специално е по следния начин - лостчето, което командва страничните огледала трява да е на позиция "R", и когато включа задна огледалото пада...но от личен опит казвам, че не винаги е много полезно...на мен лично при перпендикулярно паркиране не ми е удобно.

 

В моята книжка го има описано точно така, но при мен не се получава и явно я няма тази екстра :smt004 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така- тази екстра е от модула на паметта на седалките и сработва САМО когато джойстика е щракнат на дясното огледало. Има го дори в ауди Ц4 от 1991 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше си някакви стъпки, по спомен май първо включваш задна, нагласяш огледало, после изключваш от скорост.

После, за да работи трябва да е в позиция R, но при Супърба си има отметка в менюто, така че може би трябва да се активира smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, така и така си говорим за огледалата и ще си позволя да споделя това, което забелязах от известно време. Реших да си настроя лявото огледало и съответно поставих джойстика на позиция "L", с огромна изненада открих, че освен лявото огледало се движеше и дясното в противоположни посоки на лявото ??? Това нормално ли е или имам някакъв проблем с електрониките... ? Когато поставя джойстика на "R" си се движи само дясното огледало, но на позиция "L" и двете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да :) Споко. Това се казва синхронни огледала... изключва се с VCDS-a :) На някои коли може да се спре и през MFD дисплея. За мен е добра екстра, защото, когато някой друг се качи и настройва винаги ще се движат едновременно :) Също така може да се върнат в обратната позиция и т.н. Това е екстра...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен я има тази екстра, понеже L&K е със седалка и огледала с памет,

а това е задължително за да работи, както се писа и горе.

 

Като се сложи джойстика на R и се включи задна, дясното огледало

отива на позицията на която си го определил предварително.

 

На практика аз това го използвам, основно ако искам да паркирам максимално

близо успоредно до някой бордюр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

някои има ли екстрата boarding spots и дали на всички може да се активира?

Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не всички Октавии са със "Smart Огледала". :lol:

 

Не разбрах сериозно има ли някаква настройка при активиране на тази екстра или тя просто трябва да работи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш памет на седалката на водача, то:

  • * врътваш джойстика в положение дясно огледало
    * включваш задна

Това е s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, по основната тема. И това е разисквано многократно.

Аз съм отговорил на конкретния въпрос на колегата bojan:

Здравейте, някои има ли екстрата boarding spots и дали на всички може да се активира?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

Извинявайте, че вдигам толкова стара тема, но преди няколко дни и аз се заиграх и огледалото заработи. Колата е Superb 2 2011г. ниво Elegance. Шофьорската седалка е с памет, но не пази позицията на огледалата. Огледалата са без автоматично прибиране. Минава се през coding само на дясната врата и зависи какви битове са вдигнати там. При мен беше отбелязано, че в дясно съм с памет. Свалих битовете за огледало с памет и седалка с памет и оставих само "Mirror Dip on Reverse" и заработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Аз наскоро ретрофитнах на моята Октавия 2 фейс vRS прибиращи огледала като ползвах за донор L&K. След като сглобих всичко останах приятно изненадан, че тази функция я има. Страшно полезна функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.