Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бели LED подсветки в купето


iavkata

Recommended Posts

Да се похваля, че от вчера съм с изцяло бели светодиоди на всички уреди, ключове и копчета в купето. Оригиналното електриково зелено вече е в историята (с изключение на радиото, което се оказа костелив камък и още не е преборено). Огромни благодарности дължа на Ники Sharpshooter_, който ме "подхлъзна" за идеята и след това я осъществи с много мерак и търпение. Ники, безкрайно съм ти задължен за отделените часове мъчение по мойта машина. smile126 smile126 smile126

 

За да не бъда голословен, ето и снимков материал (не много качествен, ама нито съм добър фотограф, нито пък разполагам с качествена техника):

post-7136-138453491843_thumb.jpg

post-7136-138453491854_thumb.jpg

post-7136-138453491857_thumb.jpg

post-7136-138453491862_thumb.jpg

post-7136-138453491865_thumb.jpg

post-7136-138453491868_thumb.jpg

post-7136-138453491881_thumb.jpg

post-7136-138453491884_thumb.jpg

post-7136-138453491888_thumb.jpg

post-7136-138453491891_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уу, тя много арна бре Танасе smile004 Радвам се Явка, че завършихме проекта благополучно. За съжаление Фабиа 2 се оказа голям залък за мен, слава богу изкочи още един виновник който свърши трудната работа smile027

 

Ти пускаш готови снимки, аз пък ще постна една, която така или иначе ти бях обещал да ти пратя smile004 Да покажем малко от работния процес smile021

 

post-12260-138453491894_thumb.jpg

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре изглежда.На дисплея предполагам само диодите сте сменили - не сте сменяли поляризационните фолиа или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, ся Sharpshooter-а трябва да го къпете в бира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре изглежда.На дисплея предполагам само диодите сте сменили - не сте сменяли поляризационните фолиа или нещо друго?

Да, само диодите. Ако бяхме тръгнали да сменяме поляризационните фолиа, щяхме да направим обратното - черен дисплей с бели цифри - като МаксиДот. Обаче там филмът е много сложен и не бих се наел да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off topic : По-добре няколко чувалчета памперси smile004

 

smile091 майтап, майтап ама вкъщи повече вървят памперсите от бирата smile091

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре изглежда.На дисплея предполагам само диодите сте сменили - не сте сменяли поляризационните фолиа или нещо друго?

 

А тези поляризационни фолиа, как точно се използват/монтират и от къде могат да се закупят :-k

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква смяна ме гони на фолиото не знам...Мислех, че оригинално ти е черно, не знам защо като отгоре има снимка, че е зелено...

 

Ники, в lcd-та има две поляризационни фолиа с перпендикулярна поляризация едно спрямо друго.При завъртане на външното се получава "обрано светене" на дисплея - буквите стават бели, а фонът черен.Ето тук има пример как се сменя и какъв е ефекта: click!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква смяна ме гони на фолиото не знам...Мислех, че оригинално ти е черно, не знам защо като отгоре има снимка, че е зелено...

 

Ники, в lcd-та има две поляризационни фолиа с перпендикулярна поляризация едно спрямо друго.При завъртане на външното се получава "обрано светене" на дисплея - буквите стават бели, а фонът черен.Ето тук има пример как се сменя и какъв е ефекта: click!

 

Благодаря за линка, точно това ми трябваше като информация smile027 Абе хвърлИ ме в размисли, да знаеш smile021

Добре, а има ли накакви параметри това фолио, което би ни свършило работа на нас, или въпроса е да е поляризиращо. Примерно това - http://www.ebay.com/itm/REPLACEMENT-POL ... 2582580b8e би ли свършило работа да си "обърна" примерно моите дисплеи :-k

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм експерт, но доколкото знам има само параметри които засягат само качеството на поляризация.Много важен е размера - хубаво е да вземеш с такъв размер фолио, че да може навсякък завъртяно да може дисплеят ти да се побере.Ти двата малки ли искаш да ги обърнеш?Не знам до колко ще се виждат цифрите ако ги обърнеш.Обратно качели малко по-трудно се разчита като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам само: какви диоди ползвахте и каква е яркостта на новите - запази ли се същата или стана по-ярко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. LED SMD 3528, clear white, цветовата температура уж е 5000К: http://image.made-in-china.com/2f0j00rB ... White-.jpg

 

2. Osram Sideled, също студено бяло, с ъгъл на разпръскване 120 градуса: http://media.digikey.com/Photos/Osram%2 ... 5K8L-Z.JPG

 

При втория тип НЕ е по-ярко от оригинала, напротив, по-слабо е, което се обяснява с факта, че диодът се монтира и разпръсква светлина перпендикулярно на равнината, в която следва да разпръсква, за да се получи максимално ярко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка пропускаш и 3мм-ярки, които са за ключа за фаровете, а при мен и на още доста места ги има, те също светят доста по-силно от оригиналните smile035

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка пропускаш и 3мм-ярки, които са за ключа за фаровете, а при мен и на още доста места ги има, те също светят доста по-силно от оригиналните smile035

 

Поздрави!

Да, при мен 3мм са само на ключа за фаровете и те светят много по-ярко от SMD диодите. Но и както установихме с Ники, чехите са пестили във Фабия 2, та са се съдрали - в Октавия 1, била тя и РС, има около 2 пъти повече диоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е станало

Но си представям колко разглобяване, запояване и сглобяване е паднало ....

 

Браво за мерака

Супер е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.