Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на фаровете


BetoStam

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От няколко месеца съм горд собственик на Фабиа 1 1,9 SDI .

Имам един малък проблем и рещих да питам. Късите ми светлини светят много късо. Някой може ли да ми каже как да си ги регулирам без да ходя в някой сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста теми има по въпроса, разрови се с търсачката.

(Лично мнение - не си заслужава икономията на 15 лв, а и много трудно ще ги нагласиш съвсем както си трябва. smile049 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте отново колеги. Фаровете ги регулирах за скромната сума от 10 лева, но след 1 месец ми се наложи пак да ги регулирам. Сега светиха много на горе и постояно ми святкаха. Забелязах, че като въртя копчето за регулиране на фаровете от купето, нищо не се случва.

Някой знае ли, тези машинки за фаровете дали са на отделен бушон. След това трябва да видя дали вобще те работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като то ги регулираха поне започнаха ли по-добре да осветяват отпред? И не ми е ясно как ще ти ги регулират много нагоре, тя машината дето регулира си е по стандарт? Или човека който е работил с нея нищо не разбира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ми ги регулираха светнаха много хубаво фаровете. Аз гледах като ми ги регулираха и светлината беше точно по кривата. След един месец започнаха да ми святкат, отидох пак на същото място и като сложи лупата. светлината беше над кривата.

 

 

Искам да разбера как мога да си оправя и регулирането от купето, защото като въртя колелцето фаровете не помръдват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е проблема в копчето , а в машинките ... ако искаш да си сигурен вземи един мултицет и премери - на едното краче има минус (търсиш късо към каквато и да е маса на колата) , на другото е основния плюс , а на третото има управляващ сигнал от копчето и в зависимост от позицията се променя напрежението от към 9.5 волта до 12 (по спомен цветовете са черно , червено и жълто) .

Освен , че клеясва редуктора на машинките гори и един чип , който се намира извънредно трудно , ама поне машинки по магазините за Шкода има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.