Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсан болт на биалетка. Как да го извадя?


Mahorec

Recommended Posts

Днес ми се е скъсал болта на биалетката и не ми ясно как да ще го извадя?

Някой да има идеи?

Ето и снимка

2e7bd26ab1dc6924.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен имаш две идеи. Единия се нарича шпилковадач - за него ще ти трябва комплект шпилковадачи, дрелка и гаечни ключове. Другият вариант е да се завари нещо за остатъка от болта за по лесно развиване, но ми се струва, че ще е малко трудно защото много малко от болта се вижда.

Ако ще ползваш шпилковадач препоръчвам предварително да напръскаш болта обилно с WD 40, нафта, керосин или каквото там предпочиташ, защото ако е спекъл здраво може да се счупи и шпилковадача и тогава става весело... ](*,)

Успех с ваденето! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако правилно виждам, остатъкът стърчи 4-5 мм навън от носача. ако е така, то може би ето това би се справило с проблема: http://www.knipex.com/index.php?id=1216 ... oupID=1501

все ще се намери някой в Русе да ти услужи, предполагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стърчки около 5 мм. Пробвах с едно малко менгеме, но не стана, въпреки, че го затягах с чук :D

Успях да му завия гайка, но не успях да я заваря.... електрожена ми е такъв боклук, че се чудя какво още прави в гаража... :evil: 1 час съм църкал и не можа едно топче заварка да направи... :roll:

 

87fd84a3e206e291.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тъмно изпробвах още няколко варианта. Единия е с клештите, които колегата е показал, но не стана хлъзга се и резбата се заглади. После направих един разрез с ножовката и опитах с отверка - не стана! :)

Утре ще търся някой с електрожен да заварим гайката и така да го развием този бацил... ако пак не стане ще играя с дрелката! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.