Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Skoda Citigo 1.0 fresh


Angel Georgiev

Recommended Posts

Здравейте приятели и фенове на Skoda у нас :)

 

Искам да се похваля с поръчката на нова Skoda Fabia 2 1.2 HTP Comfort :)

 

От ЕураТек казаха, че може да отнеме до 90 работни дни доставката на автомобилчето, така, че го чакам към краят на тази или началото на следващата година :)

 

Автомобилът ще пристигне с летни гуми и само с радиоподготовка. Тук идват и първите ми въпроси към Вас. Какво радио бихте ми препоръчали. Лично аз предпочитам да е само с USB/Bluetooth без CD механизъм, който вече е отживелица. Другите неща, които искам да купя са к-т зимни гуми, алуминиеви джанти за летният к-т гуми и парктроник.

 

Очаквам Вашите препоръки :) Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Прав си че CD сигурно не ти трябва в радиото, аз съм така и си ползвам SD карта за песните(има и USB, модел е на Блаупункт). Модел ти си го избери, да ти кажа виждал съм добри модели от време на време на Lidl. Трябва просто да разгледаш схемите за свързване на радиото , сигурно ще е нужно кабелите на буксата малко да се реорганизират за да тръгне радиото. Просто пиновете не са еднакви на радиото и на буксата. Може и да трябва да ти монтират радиото от ЕТ за да ти важи гаранцията на колата. Парк-троник също си сложи, ама монтажа пак в ЕТ заради гаранцията. Темпомат, ако не си поръчал. Аз нямам алуминиеви джанти(не са ми толкова важни) , имам два комплекта железни джанти за летни и зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо здравей и браво за избора на марката :)

 

Като за начало бих попитам защо 1.2 ХТП си решил. Иначе за радиото , реално погледнато повечето плеари над 250 лева са ок. За да чуеш наистина разликата ще трябвя доста пари да се пръснат за звук изолации и т.н.

 

Колега е прав за Парктрониците , че трябва в ЕТ заради гаранцията, но ако сложиш парк троник , ще ти трябва и double din радио. Така че направо им кажи да ти слагат едно болеро и един парктроник ЕТ.

 

Джанти , на този двигател 14-ки , защото е малък и слаб.

 

Вземи си подлакътник :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Изборът на двигател е по-скоро заради ниската цена... Като за начало се бях ориентирал към Citigo за 14 700 лева, но след като покарах и него и Fabia, реших да се разделя с още 1 970 лева и да купя по-голям автомобил с 4 врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на @skodaman поръчката е променена на Skoda Citigo Fresh 1.0 и ще пристигне най-късно до края на Октомври 2013 г. :)

 

Хиляди благодарности на @skodaman за съветите и за оказаното съдействие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> =D>

Браво колега , супер е че ще има един клубен "мъник" . Дано чакането мине бързо и ще очакваме включване след като я вземеш :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо пак мина на Ситиго, какво промени решението ти?

От тук може да прочетеш мнения за колата от собственици:

http://www.briskoda.net/forums/forum/216-skoda-citigo/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам доста неща са надделяли в полза на Ситигоу Фреш

Ситигоу е с 5 години гаранция а Фабията с 2

Ситигоу е с поне 2л./100 км по-икономичен от Фабията

Ситигоу е с 4 еърбега,Фабия Комфорт с 2

Ситигоу е с тонирани стъкла и музика за 14200 а Фабията е гола като пушка за 16700

Ситигоу вътре е с 4 см. по-широк от Фабията ..................предполагам има и още доводи в полза на Ситигоу Фреш 1.0/60 к.с в сравнение с Фабия Комфорт 1,2 ХТП/60 к.с s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът вече е в България :) Нямам търпение...

 

Честито колега,

ако може като го покараш да споделиш как е автомобилчето, защото нещо съм се замислил за още една шкода s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

ако може като го покараш да споделиш как е автомобилчето, защото нещо съм се замислил за още една шкода s_flag

Ето много мнения на собственици на Ситиго:

http://www.briskoda.net/forums/forum/216-skoda-citigo/

Доста са доволни, добър разход, добра динамика за теглото на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата които ми харесват:

+ много стабилна, все едно шофираш кола от компактния клас

+ прилични материали, всичко е солидно , не трака

+ супер компактни размери

+ добра управляемост с по-мощен двигател сигурно би носила направо "радост от шофирането"

+ икономична

+ приличен багажник

 

нещата които ме дразнят:

- ВРАТИТЕ...при двувратите тежат и са многоооооо дълги...дразнещо, но това може да се избегне лесно като се закупи варианта с 4 врати.

- лошата шумоизолация, най вече подкалниците - гола ламарина, тропат всякакакви камъчета, при лошо (кално време) е голяма какафония.

- мапс енд го често губи блутуут връзка с телефона, поставянето му е пипкаво.

- двигателя, слабичък, особено с климатик, пожелавам си новият 1.00 тси

- "прочутият" бутон за стъклоповдигача на дясната врата, който се намира само в...дясната врата.

- подсветките, нощно време си е тъмница, бутоните за ел стъклата нямат подсветки и др...пада голяма опипвация :)

 

Като цяло колата е страхотна, с класи над всички конкуренти (айго, с1, 107, туинго, и сие) като зад това си стои и съответната по-висока цена.

Добре оборудван с по мощен двигател (1.0-75 кс. или 1.0 тси) е отлична градска кола с която при нужда може да попътуваш и по-далече...

Горното съм го писал за UP но важи в пълна сила и за близнака му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил още един ,,минус,,- липсата на духалки на централната конзола-предполагам че зимата ще е малко студ smile001

Иначе колата е симпатична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Липсата на духалки на централната конзола е дори много добро решение,от личен опит го казвам...............колата има разкошно парно за отопление и много добър климатик за охлаждане а централно си има доста добра духалка но разположена върху таблото smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

аз съм друг собственик на сити го и мога да споделя следното:

колата е перфектна за парите си - 15290 лв само с климатик - други екстри няма.

поддържа 160 на равен път без проблем

багажника е огромен за класа си

разхода е 6 на 100 - пробвах със всякакви бензини до рейсинг 100 - един и същи разход/ ако жена ми я кара сигурно ще е 5 - 5.5 на сто/ по- малко няма как да е.

на 1000 км и после на 6000км ми направи един номер - волана "изщрака" първия път на 1000 км и ми нави ръцете като при спукана гума на ляво - някакъв проблем с рейката.Докато се дотътря от Благоевград до София се оправи, и от шкода като я гледаха казаха че и няма нищо.Друг е въпроса че неможеш да пуснеш волана, че за секунда си в насрещното.Втория път ми направи този номер с около 80 км в час но много по - нежно - нещо да кажем изпука и пак взе да тегли на ляво..Прибрах се така - около 40 км - и на сутринта никакъв помен от проблема.Сега е на 7500 км

Като цяло съм очарован от мъника.Аз съм човек които кара много - около 50 хил. на година , така че ще мога да давам инфо в движение как се държи Сити го - то :)

 

Автомобилът вече е в България :) Нямам търпение...

 

Честито колега,

ако може като го покараш да споделиш как е автомобилчето, защото нещо съм се замислил за още една шкода s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм човек които кара много - около 50 хил. на година , така че ще мога да давам инфо в движение как се държи Сити го - то :)
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен утре ми изтичат тези 14 дни изчакване и се надявам до края на седмицата да се похваля и аз с ново Citigo :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито!Да ти служи вярно! smile159

Пиши впечатленията си, че женорята в къщи ме напъват за такъв мъник и ми е много интересно! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.