Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за закупуване на Rapid


angel40

Recommended Posts

Газовата още не са я монтирали, сервиза на BRC ми е под носа и аз ще си я закарам. Искам да ми сложат входа за зареждане при капачката на бензина, така ми е на hyundai-а, ама нещо се дърпат. Било малко мястото и т.н. Та ще видим какво ще правим с тези. ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 427
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    32

  • bega4kata

    31

  • angel40

    29

  • mordo

    26

Най-много писали в темата

На мен ми казаха 105лв. и месец доставка. По голям проблем е, че в Русе няма сервизен център, а можела да се поръча само от там. Най-близо е в Горна Оряховица и не приемат поръчка по телефона, съъответно трябва да ида да я поръчам и след месец да си я взема...

 

Това за кората

Редактирано от nuHu3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа, преведи им парите по сметка и я поръчай от разстояние? После да ти я пратят по куриер. Опита ли в София да я поръчаш? А ти болтовете за която тя се закрепва имаш ли ги? Да не трябва и те да се поръчват?

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа как стоят нещата с болтовете. Като огледах мотора, от задната му страна има две ябълковидни съединения където се закрепя кората. Отпред има резба за болт, но като гледах снимки из интернет не виждам как ще се захване кората за нея. Днес ще погледна на пасата как се сваля. Предполагам ще е подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да има 4 ябълковидни съединения. На предната страница съм дал линк към кората , може да видиш там къде са отворите за съединяване от долната и страна. Кората се натиска само и ябълките потъват в отворите за съединяване. После само се дърпа за да се махне. Ето я снимката:

http://jpegbay.com/gallery/002682601-.html#2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата още не са я монтирали, сервиза на BRC ми е под носа и аз ще си я закарам. Искам да ми сложат входа за зареждане при капачката на бензина, така ми е на hyundai-а, ама нещо се дърпат. Било малко мястото и т.н. Та ще видим какво ще правим с тези. ..

 На мен също не искаха да ми монтират така на фабията, не можело, но се запънах и им казах че съм виждал снимки в нета. След това погледнаха в собствената си база данни и откриха. Сега е направено много кадърно, с метална планка. За съжаление на мога да направя в момента снимки , но ако ходиш сам да ти я поставят , настоявай за този начин, много е грозно как ги пробиват броните. Даже потърси в нета ако намериш снимка да им покажеш.

П.С. газовата не е БРЦ но няма значение това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На мен също не искаха да ми монтират така на фабията, не можело, но се запънах и им казах че съм виждал снимки в нета. След това погледнаха в собствената си база данни и откриха. Сега е направено много кадърно, с метална планка. За съжаление на мога да направя в момента снимки , но ако ходиш сам да ти я поставят , настоявай за този начин, много е грозно как ги пробиват броните. Даже потърси в нета ако намериш снимка да им покажеш.

П.С. газовата не е БРЦ но няма значение това

Има даже клип в youtube как го правят хората.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=VOWjjGaYbGk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"как го правят хората" а не българите :D

 

Не трябва ли на новите (гаранционните) коли газовите да се монтират в шкода, за да не отпадне гаранцията ?

Редактирано от otvorkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от БРЦ отиват в Надежда, за да ги монтират. А като са ми под носа газаджиите, защо да чакам да ходят в ЕТ, да монтират и т.н. Сега временно ще карам без газова, не е зор.

П.П. Тази вечер ще е първата й нощувка при мен, в гаража, пускам и снимките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от БРЦ отиват в Надежда, за да ги монтират. А като са ми под носа газаджиите, защо да чакам да ходят в ЕТ, да монтират и т.н. Сега временно ще карам без газова, не е зор.

П.П. Тази вечер ще е първата й нощувка при мен, в гаража, пускам и снимките!

Честито колега, със здраве да си я караш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много да те радва и със здраве!!

Редактирано от padrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много безаварийни километри. Като натрупаш информация, пиши как е разхода и после евентуално и на газ след като ти сложат газовата!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Разхода на бензин, по АМ ТРАКИЯ, от София до Пловдив излезе малко над 3/100! Направо съм изумен, защото я карах със 130-40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на бензин, по АМ ТРАКИЯ, от София до Пловдив излезе малко над 3/100! Направо съм изумен, защото я карах със 130-40

Майтапиш се нали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Пловдив са 140km. За такова разстояние грешката е толкова голяма, че е безмислено да коментираме. Направи едно каране пълно-празно-пълно (т.е. изхарчи един резервоар) и тогава сподели пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не съм успявал да сваля разхода под 5/100. При 140/150 на магистрала отива на 6+.Точни данни не мога да дам защото нямам навик да водя статистика, но истината е там някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за придобивката, колега!

 

Със здраве да си я караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на бензин, по АМ ТРАКИЯ, от София до Пловдив излезе малко над 3/100! Направо съм изумен, защото я карах със 130-40

 

Още по-весело ще посрещна смяната на календара :)

Отдавна не бях чел раздела с вицовете - добре че го разрових в последния ден на 2013!

С пожелания, 2014 да има 2.9876/100 разход на борд компютъра :hi:

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход под 3 на сто,може да се постигне само с фабия сди и то ако я караш в диапазона 70-100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола за 730км изхарчи 42л., което е 5,7л/100км. Карал съм около 150км в София, когато бяха големите задръствания и другото е извън градско. Като я настъпах на връщане към София по Хемус ми даде 6,1 среден разход на борд компютъра, но там си е баир и си я карах както трябва.  :)

Като я напълних до горе на борд компютъра изписа 940км до следващо зареждане.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бяхте прави, че не е възможно...не съм го писал с цел да забавлявам или нещо подобно, явно на бензиностанциите правят шменти-капели, защото първия път като заредих, стрелката беше над половината и все пак платих за 27, 5 литра, което е невъзможно, защото резервоара е 55 литра...Сега, по-точно измерено излиза 5.8, извънградско, из сръбските пътища, което пак не е зле, като се има предвид, че от вторник ще е на газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нови автомобили със зимни гуми и очевидно не особено нежно карани - разход 5,7-5,8 е отличен. Със здраве да си ги карате и много безаварийни. Аз продължавам да чакам моята - за сега никой не е звъннал да каже кога ще се появи. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дойде, спокойно. Честно казано 140 на тоя двигател се оказаха нищо работа. На 140 вървеше малко под 3400 оборота, което честно казано нищо не е. В книжката пише да не се кара с повече от 3/4 от максималните обороти. Червеното поле започва от 6000, 3/4 са 4000 оборота, така че не съм го изтормозил ;) Да си призная, точно тогава не го карах аз, а жена ми. Тя се изсилва повече, аз не съм от магистралните състезатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.