Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странна миризма Шкода Фелиция-презареждащ алтернатор.


PharrellVP

Recommended Posts

Здравейте., колеги. Преди седмица се връщах от морето и горе-долу на магистрала Тракия ми замириса неприятно в колата и миризмата продължи докато не се прибрах и не изключих двигателя /съответно съм я палил поне 12 часа по-късно/. Приличаше на нещо средно между яйца и сяра. В първия момент си помислих, че може би е от акумулатора /преди месец сменях "вмирисана" Варта - подуваше се/, но новия акумулатор е на около месец. При смяната му съм замерил тоците и всичко е ток и жица. Та другия вариант /поне по това, което четох във форума/ е катализатор, но и той е премахнат преди доста време. Защо чак сега да се разсмърди?! Сега като я карам градско и като загрява до 90+ градуса - не мирише. Какво може да е? Моля за идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши добре миризмата - с повече изречения, за да може да си я представим и евентуално да разберем как и къде се генерира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши добре миризмата - с повече изречения, за да може да си я представим и евентуално да разберем как и къде се генерира!

Опиши ми тогава миризма на феродо.

п.п. Един бивш вече колега вози едни зевзеци и се случва точно това, в което се съмнява бегачката.

След това оня свали скоростите и смени читавия си феродов диск на съединителя с нов. Отвориха му малко гимнастика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Опиши добре миризмата - с повече изречения, за да може да си я представим и евентуално да разберем как и къде се генерира!

Ами надали мога по-добре да опиша миризмата. Миришиши на нищо като тиня, яйца и лико може би подобно на сяра (миризма на захабен акумулатор. Засега на къси разстояния не я усещам. Но въпроса е как да предотвратя повторната й поява.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с новата ми придобивка си седим на един светофар , а в купето смрад на изгоряло малско , ама зверски ... вярно тече леко гарнитурата на клапаните и отдушника на картера е спукан , ама от него няма грам пушек и като се загледах пред мен едно MG чади като Вартбург на маслена диета ... аз лично до сега карбуратор с катализатор не съм виждал , а и казваш , че си го премахнал т.е. това отпада , но не отпада варианта да си карал зад някой със скапан катализатор ... това с феродото ми се вижда малко нескопосано ... на Фаворита ми от отдавна са ръждясали накладките и не връщат както трябва и до сега миризми в купето от тях не съм усещал , отделно съм го карал близо 4 години с буксуващ съединител и никога не е смърдяло в купето ... да нямаш някой мухлясал филтър на парното ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

... това с феродото ми се вижда малко нескопосано ...

На мен също :)
Исках Димо да ми опише някаква миризма подробно, та да види колко е лесно.
Освен това, колегата казва, че като изгаси двигателя миризмата изчезвала, така че е абсурд да е феродо. То си смърди докато изстине, а и след това.

Честита ти Фабийка!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по обяд изминах 120 км. в жегата и на половината път пак се случи. Като паркирам и примерно отворя колата след 10-15 мин. -  човек може да припадне . Оставям я така за 5-6 часа /демек около 8ч. вечерта/ и си изминавам обратно същото разстояние, но без миризма. Видях днес 1 място, където мирише повече от нормално и утре /т.е. днес/ ще направя снимка, та ако някой знае какво е това - нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш някакво животно,умряло я при двигателя, я в таблото и т.н.?Например плъх или друго подобно?Щото един познат така бра много ядове докато разбере откъде идва гадната миризма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

....

Каква е логиката да не мирише постоянно? Плюс това не мирише на мърша, а по-скоро на развалени яйца, тиня...невъзможно е да се опише с думи, но е лошо :-k . 150 км. в града на сравнително къси разстояния, загряване, включване на перки и т.н. и не мирише. Тръгнали на път в топло време - след 50-60 км. се появява миризмата. Вчера когато усетих миризмата отворих капака, за да се опитам евентуално да проследя миризмата. Прилагам снимки с мястото, където се усещаше най-много.

post-9237-138453491311_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махна ли капачките да видиш какво може да мирише, а според мен провери под калниците да не се е лепнало нещо! Колега има вероятност да ти презарежда акумулатора, замери заряда все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

....

Колега, на 01.08.2013г. купих акумулатора и ми замериха тоците, генератора - всичко е в идеални норми. Не забелязах да се подува /както правеше старата "Варта"/. Не ми се вярва да е от него.

А относно тези капачки - не знам за какво са и дали така лесно се махат. Затова бих изчакал някой да каже за какво са. Не бих искал да ги изкарам и да не зная как да ги пъхна пак.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ ... това не карбуратор , а моноинжекцион и от таз кутия не изхвърля въздух , а смуче през нея и смесва с горивни пари от резервоара , а тез капачки са декоративни и се ловят на гайките на макферсона (от долу няма какво да мирише) освен ако под тях някоя мишка не си е свила гнездо , ама пък там няма толкова място smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

...


И да има умряло животно, първо - ще мирише постоянно; второ - не мирише на мърша. Не мисля, че варианта с животинка е ... вариант.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от как е тази миризма пробвал ли си да измиеш колата, да я погледнеш на канал какво става от долу, случвало ми се е да ударя котка и при по висока скорост да ми мирише на развалени яйца в купето въпреки това че няма нищо по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

....


Ако е така - не трябва ли да мирише постоянно? Пак казвам - 100 и няколко километра на обяд - мирише; по същия маршрут, но вече по тъмно - без миризма. И в двата случая колата беше на 90 градуса, като на отиване може да е минавала от време на време до 95 максимум и се включва перка. На връщане не се наложи перка. Ако е от изгорели газове би трябвало миризмата да е константна, както и впрочем евентуално умряло животно някъде под/около калници. Май идеите се изчерпват.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

....


Благодаря все пак за отзивчивостта. Благодаря на всички ви опитали се да помогнат. Мисля да измия добре колата и да я закарам да погледнат настройките на газовата уредба, по-точно изгорелите газове. Ще видим какво ще излезе. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер забелязах и нещо друг. Тук излизам извън тази тема, но за да не отварям нова-ще попитам набързо тук. Забелязах, че при форсиране на колата фаровете светят по-силно, отколкото на обороти. При натискане на педала на газта - засилва светлината и следователно след като оборотите спаднат - светлините намаляват леко. На какво се дължи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернатор или регулатор на напрежение,излезли от работни параметри.Най-вероятно второто,но трябва да се измери зарядното напрежение и вече според резултатите да се действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.