Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч от тавана - по-точно в багажника на О1 комби


mitaraf

Recommended Posts

Колеги, първите дъждове след покупката ми доведоха до кошмарна констатация. Колата си се пълни с вода. След внимателен оглед не откривам проблем с уплътнение на пета врата или задно стъкло да е отлепило. Тоест - нищо видимо. Течът идва откъм тавана. При отворена задна щора покриваща багажния отсек водата капе върху нея. Засега имам съмнение към 3-тата стоп светлина, която е в горната част на вратата на багажника и вероятно пропуска. Оттук стигам до въпроса, как аджеба се демонтира тая пущиня, та да се види трябва ли някъв силикон. И още - някой от вас имал ли е подобен проблем и как го е решил. Поздрави.

 

П.П. Сега разбирам защо преди да я купя човека все в гараж я държеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли напречни греди на покрива? Дори и да нямаш, а да са само лайсни, интегрирани в тавана, случаят е следният:

 

Аз имам греди и при мен течеше по същия начин от тавана върху щората на багажника. Според петната върху тапицерията на тавана установих, че водата идва точно от мястото, където гредата е захваната към тавана. Водата се стича през фугите на гредите и влиза в купето през недобре затегнати болтове, държащи гредите към тавана.

 

Ако решиш да играеш, болтовете на гредите се отвиват като се бръкне между тапицерията на тавана и самия таван. За целта трябва да се свали пластмасата на вертикалните греди откъм багажника и хоризонталната под третия стоп. Като ги свалиш, тапицерията на тавана буквално увисва и можеш да бръкнеш и да отвиеш/завиеш болтовете. Аз лично разглобих гредите, почистих и преди да ги завия, ги налях със силикон. За сравнение - и на двете греди, там където бяха захванати в задната част на купето имаше следи от вода, докато в предната част и на двете не личеше и капка да е влизала.

 

Поздрави и успех с начинанието! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма греди напречни пущинята. Само надлъжни има. Но течът е в крайна задна точка откъм тавана. Сълзи от пластмасата на 5-тата врата. Иде ми да я полеем цялата със силикон по тавана, та барем и от бъдещи градушки да я пази, ма..ма й. То зимата ако е така от влагата, като карам повечко на парно спокойно мога и гъби да гледам в багажника. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тука вече не съм сигурен, някой друг да каже, но мисля, че тия лайсни пак може да пропускат и да се стича назад. smile049

Иначе няма как да е от третия стоп - той е на врата и ако влиза оттам, водата ще сте стича по капака и не мисля, че ще капе на щората... чакам с нетърпение да кажеш ква е причината! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай, че надлъжни/напречни, май не се разбрахме... нямах предвид такива: http://www.rhinorack.com.au/Rhinoweb/Im ... e_3629.jpg, а такива: http://cdn.caradvice.com.au/wp-content/ ... agon-2.jpg

 

Ако съм вторият вариант и ти описах случая по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, надлъжни са, като от вторият линк, тоест от предницата към задницата. Но въпросът, е че капенето идва от пластмаската на петата врата , а не откъм тавана. Водата няма как да мине откъм тавана, през уплътнението към вътрешните пластмаси на вратата и да капе оттам. Течността търси най-прекия път. Таванът ми е супер чист и без следа от влага. Би трябвало поне малко да пропие към него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми щом си сигурен в уплътнението на вратата, провери стопа. отваряш вратата, сваляш пластмасите в горната част и стигаш до стопа - там има едно уплътнение, сменяш го и така. но провери първо откъде тече - сядаш в багажника, някой отвън полива с маркуча и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна един жокер - маркуча на задната чистачка.

 

То там, ако не се лъжа минава цял сноп с кабели... Ако има проблем с маркуча не би ли следвало да има и друг проблем касаещ светлини и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблемът е решен. Както предполагах течът беше от третата стоп светлина. Поради извивката навътре, тоест напред на петата врата, той се пада точно над кората на багажника. При демонтаж /дръжте под ръка от онези клещи с острите връхчета/, ясно се видя къде е минавала водата. Има си доволни дупки точно върху багажното отделение. Решението в моят случай беше тънка лента силикон върху старото уплътнение на третия стоп. Е и малко около него де /но малко/. Обратният монтаж се изразява в едно просто ЩРАК. И вече е суша вътре, като в Калахари.

 

П.П. Мина ми през ума за маркучето на чистачката на 5-та врата, но знам, че ако то тече, тече ниско и пълни багажника покрай ламарина или уплътнение, тоест пълни долната му част. И тея ядове ги брах с VAG по младини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги

Нали сега е дъждовният сезон и забелязах в моята О1 че ,като че ли събира вода в багажника и то по точно зад бомбето на левия калник там , където е тапата за изтичане на вода но ,като че ли малко по нагоре бе мокър калника освен вече мокрото киче.

Моля ви за съвет и идеи кой с каквото може да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей сега ще отида до гаража да видя дали са стегнати ,както трябва ,но пък защо и калмикът ми ще е мокар от вътрешната страна в купето се питам :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и при мен се появи вода в багажника ... колата О1 комби. След автомивка днес, нишата при чейнджъра се беше превърнала в аквариум. Свалих корите около стъклото и видях, че водата се стича по задната колонка. Имам люк и утре мисля да наливам вода около него за да проверя да не би дренажната му тръбичка да е спукана някъде. Ако не е от него нямам идея къде да търся проблема ... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапицерията на тавана е от другата страна като непромокаема и ако се стече по антената, после в зависимост от наклона се стича към задните колонки! (ляво или дясно)

При теб е от някъде другаде, щом чекмеджето се мокри!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl Благодаря ти за съвета още същия ден си направих ремонта по антената не се сдържах просто да не човръкна тук там :D .

Мисля че е от антената ,както ти каза ще и хвърля някоя друга кофа с вода.

Аиде поздрави и приятен ден smile159 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че пуска вода от едно място в края на лайсна, където са лепени ламарините. Минах със силикон и при първо мокрене не пропусна, ще видим като завали как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги

Нали сега е дъждовният сезон и забелязах в моята О1 че ,като че ли събира вода в багажника и то по точно зад бомбето на левия калник там , където е тапата за изтичане на вода но ,като че ли малко по нагоре бе мокър калника освен вече мокрото киче.

Моля ви за съвет и идеи кой с каквото може да помага.

Здравей колега , имам същият проблем с моята Октавия комби.

Сподели как се реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.