Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комплект инструменти в резервната гума? (Октавиа 2)


bojan

Recommended Posts

Здравейте,

днес ми направи впечатление, че имам много празни места в комплекта с инструменти в резервната гума и не можах да намеря какво е имало или за какво са предвидени.

Знаете ли какво трябва да включва пълния комплект?

ПС: При мен има - крик , ключ за болтовете на джантите, кука за теглене и още една метална кукичка, която предполагам е за капачките на джантите.

Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам същите неща - друго нямам. Купих си и манометърче, та едно от местата съм го запълнил.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво трябва да включва пълния комплект?

 

Няма такова понятие като "пълен комплект", зависи от нивото на оборудване и страната, в която се продава. Със сигурност знам, че в "тарелката" има оставени места за кутия с резервни крушки и авариен триъгълник. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, бъркаш се. И двете не стоят в кутията с крика.

Преди имаше отверка с прав и кръстат край, дръжката има шестограм за леко навиване на болтовете на колелата и гаечно ключе - 10/13 мм. Но тези неща отпаднаха много отдавна. И при заводски монтиран теглич, в кутията стои и накрайника когато не е отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната отверка е легендарна при собствениците на стари ВАГ автомобили. Незнам дали на новите Аудита я слагат, но това беше невероятно здрав и полезен инструмент и много жалко, че на Шкодите вече я няма. Ключе 10 също е много полезно, на мен от как ми се пали инсталация на старата кола, винаги ми е във шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво трябва да включва пълния комплект?

ПС: При мен има - крик , ключ за болтовете на джантите, кука за теглене и още една метална кукичка

Това е "пълния" комплект (поне за България). Аз нямам металната кукичка, защото съм с лети джанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, бъркаш се. И двете не стоят в кутията с крика.

Не знам, Ивчо, моята има ниши и за двете неща във въпросната кутия. smile049 Явно наистина много варират нещата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната отверка е легендарна при собствениците на стари ВАГ автомобили. Незнам дали на новите Аудита я слагат, но това беше невероятно здрав и полезен инструмент и много жалко, че на Шкодите вече я няма.
Да, така е. Моята Шкода имаше такава отверка ... до първото посещение в сервиза на Еуратек, след което ... вече нямаше отверка :smt0344
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, бъркаш се. И двете не стоят в кутията с крика.

Не знам, Ивчо, моята има ниши и за двете неща във въпросната кутия. smile049 Явно наистина много варират нещата. ;)

 

Като се замисля си прав. Аз съм с пластмасова кутия с капак, както и О1, Ф1 и О2 в началото. После минаха на едни открити кутии от пресован стиропор и там вече нещата са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....моята има ниши и за .....

Гога , това няма да го коментирам ... smile092

Иначе , Ивчо и аз съм с откритата кутия от стиропор ... моята освен мястото за крика (Васко знае че имам хахаха) има и още 1-2 ниши smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен комплекта включва:

1) Отверка (ама хич не е от тия здравите)

2) Крик

3) Ключ за гуми

4) Кука за сваляне на тасове

 

Това е. Е, куката за тасове изчезна, но не знам дали на автомивка, ЕТ или другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен само крик, който е гаден и два ключа, които са неудобни за тия джанти опира в спиците, понеже за издадени навън.

 

3fc5c79d923081a3.jpg - Бардак! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам крик, ключ за джанти и предната кука

Добавил съм към комплекта и няколко яки СВИНСКИ ОПАШКИ smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои знае ли дали се продават някъде празни кутийки за резервни крушки, че моята се счупи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои знае ли дали се продават някъде празни кутийки за резервни крушки, че моята се счупи :(

Купи си някакъв най-евтин (китайски) комплект и му ползвай кутийката. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.