Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фарове Depo


SeVo

Recommended Posts

Някой има ли впечатления от фарове Depo, с лупа?

На моята Ок2 се налага смяна на фаровете (единият е мътен, а другият - неоригинален).

Пред дилема съм: да търся два запазени оригинални рефлекторни фара или нови Depo (даже с лупички).

Другото, което ме притеснява е, че из нета срещам едни твърдения, че при фаровете с лупи светелинният сноп е хоризонтално отсечен (--), докато при рефлекторните е с повдигане в дясно (--/)- за осветяване на банкета. Така ли е?

Някой има ли Депо, за да даде мнение?

Благодаря ви предварително, колеги! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да отговоря само за снопа, защото депо не съм ползвал - мисля, че са турски...

 

Снопа си е така (-/-/) --> така е при моите с лупи. Имам вариант да врътна една блендичка вътре в лупата и да станат така (--) - блендичката е измислена, ако караш в Англия или друга страна с обратно движение, да не заслепяваш, ами да ги свиеш наравно, както казваш - да светят в банкета, а когато си в обратно движение, да не заслепяваш насрещните. За депо-то не знам как са реализирани, но в общия случай, не е вярно, че фарове с лупа снопа им е така (--), дори и за ксенонови.

 

Ето тук по темата - фарове с лупа: http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 46&t=29493

 

Аз карам така (-/-/) и досега никой не ми е присветнал, нагласил съм ги да не бият високо, иначе, ако ги вдигна високо - да, почват да ми присветват, затова съм ги свалил почти до долу (на 1-ва позиция от врътката за височина - ако ги сложа на най-голямата все едно съм с дълги).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че са лоши. Доколкото знам ги използват и за оригинално вграждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са лоши,но ако се вгледаш им личи че са Депо.

стават

бързо им пада лака обаче,ако ползваш агресивно безконтактно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за фаровете не знам, но по една щета застрахователя беше решил да "икономиса" и ми бяха монтирали преден мигач Депо. недостатъците бяха следните: разлика в овала и разлики (в минус) от габаритните размери на оригинала; липса на челно уплътнение; много лъскав рефлектор и много податлива на натиск пластмаса (говоря за лицето на детайла). на твое място бих търсил оригинални (ако ще и втора употреба) вместо депо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с фар на Депо, обаче на Пежото, не на Шкодата. Бях с него няколко години, докато не реших да взема друг втора употреба, но оригинален. Според мен е в пъти по-добре. Рефлектора постоянно се откачаше от основата на фара и светлината вибрираше, да не говорим как светеше като цяло. А и като го погледнеш е все едно, че ти се е паднал от зрънчо, дет се вика... На твое място бих взел втора употреба и да ги рециклирам, отколкото Депо. Но всеки сам си преценява. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодара за отговорите. Единият ми е оригинален, но с изшкурено покритие. Прозрачен е сега, но смятам, че след време пак ще пожълтее. Няма я вече UV защитата. Другият е Депо (рефлекторни са и двата). Доста по-лъскав е като цяло, личи си , че е различен. Според мен свети по-добре...

Смятам да обзаведа Окито с два еднакви, та дилемата е дали да търся запазени, опечени от слънце и химикали оригинални рефлекторни или за същата цена нови Депо с лупички...

П.П. Рядко ходя по автомивки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен задните ми стопове са Депо(фейслифтови) и наистина са по лъскави от на другите октавии, които виждам по улиците. Понякога даже ме питат да не съм ги сменял скоро, а я имам от 3 години и си беше с тези стопове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на октавията нямам опит, ама на предишната ми кола слагах Депо и после много псувах. Не пасваше по геометрия, вътре се разхлопа за отрицателно време. Обаче това беше преди 4-5 години, от тогава може да са напреднали турците, те се учат бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Прозрачен е сега, но смятам, че след време пак ще пожълтее. Няма я вече UV защитата. ...

 

Имам подобен проблем и мисля да го реша ТАКА (но с прозрачно фолио) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че според повечето от вас е по-добре стар рефлекторен фар (запазен), отколкото нов Депо с лупа. Това е дилемата пред мен. На еднакви цени се намират, а повече не мога да отделя, т.е за нови, макови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има огромно значение каква е лупата. Моите са малки и със сравнително тесен сноп, което е проблем в градски условия. За дълъг път са ОK.

 

От друга страна оригиналните фарове имат прилично светене и с едни крушки +Х нещата са екстра. Но ако са шлайфани веднъж задължително е или да се пръснат с лак или фолио. Иначе за 1-2 години и пак са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм привърженик на марковите фарове. Имам един приятел обаче който е много доволен от Депо или поне така казва, той купува само ударени коли и ги ремонтира. Купува депо и казва, че всичко е нормално. Аз не му вярвам много все пак, но пък от друга страна фаровете са нови и не изглеждат лошо. Колко са издръжливи обаче не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата имам почти същата дилема. При мен преди 2г. смениха единия фар с оригинален, но каското ми беше в Алианц.

Преди година ми се наложи другия фар да сменят и хоп Депо, каското вече беше при Армеец и от сервиза и те са се изтарикатили 100%. Разлика в началото беше много малка почти незабележима, но с времето Депото започна да помътнява/замъглява около мигача и според мен свети по-зле. Доста съм разгледал в нет-а има Депо с лупи за по 175лв*2 за два нови фара http://www.avto.bim.bg/Far-desen-H1-H7- ... 5m562.html, но ако се замъглят и те след 1 година си е набутвация. Има чешки сайтове http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-oc ... 1599.eshop с оригинални Хела фарове с лупи, но не доставят до БГ ](*,) - 2 бр = 500лв. Мисля нещо като вариант с Еконт ако не излезе много скъпа доставката, имат такава услуга за Чехия. Ако имаш желание може да комбинираме ситуациите smile021 s_flag .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш Депо пусни няколко снимки после да видим как стоят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и в момента съм с един Депо (рефлектор). Искам да се оборудвам с два еднакви: следователно или чифт оригинални, или чифт Депо (но с лупи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светенето на оригиналните рефлекторни фарове ми е ясно. Колебая се за светенето на Депо с лупи спрямо оригинални рефлекторни? Не ме интересува визия, искам като карам нощем да виждам хубаво пътя и да не преча на останалите.

(имам едно усещане, че депото, поне моят, не пасва добре...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Депо (с лупи), за да каже лични впечатления за светенето? Че съм пред голяма дилема...

(Депото имат ли си машинки?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Депо (с лупи), за да каже лични впечатления за светенето? Че съм пред голяма дилема...

(Депото имат ли си машинки?)

Намерих Депо за 285лв комплекта с лупи са и ако под машинка имаш предвид дали могат да се настройват от копчето в купето питах изрично имат този механизъм. Добре ще е наистина ако има някой с такива да сподели впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.