Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Батерии от лаптоп - 18650 3.7V


Storm

Recommended Posts

Колеги, търся батерии 18650 3.7V.

Най често се поставят в лаптопите от по 3x3 или 2x3 клетки. Когато една батерия откаже, съсипва клетка а от там цялата батерия и обикновено трябва да се купува нова такава.

Молбата ми е, ако някои има не работеща батерия от лаптоп, или пък може да ме насочи от къде да намеря такава, нека сподели.

Разбира се, бирата е от мен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се чака от китайско да идват:

http://elimex.bg/product/16726/akumulat ... 18650.html

http://www.bateriabg.com/index.php?opti ... &Itemid=64

http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... V+18650+CH

 

 

В Conrad също се намират, наскоро търсих подобни. От ибей има доста, поръчвах от един човек в UK и дойдоха за 4 дена.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отчайвам, но в 90% от лаптопните батерии дори и да смениш дефектния елемент ефект няма да има. Самата батерия е "умна". Има си контролер, който е програмиран на цикли на заряд. Примерно 500. След като се е зареждала батерията толкова пъти контролера ( който е в батерията) започва да и "забранява" да се зарежда напълно. Пуска заряд само до 10% колкото да не без хич. Някои по-стари "умни" батерии могат да се ресетват, новите не могат или могат, но е по-изгодно нова батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да поправям стара батерия, ще ги ползвам за друго.

Замислил съм да си взема ел. кит за колело. при него проблема е във високата цена на батериите, почти колкото на кит-а...

За това търся батерии от лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Е колко батерии ще ти трябват? Не са ли множко?

2. Как ще ги зареждаш? Не е никак просто, а освен всичко друго е и доста опасно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемай като критика, но имай предвид, че тия батерии ако не се зареждат правилно става страшно. Има достатъчно техническа информация вероятно си запознат.

 

Основния проблем при заряда е, че последователно свързаните клетки трябва да се следят индивидуално, правят се баланси и т.н. Т.е. зарядно за 40 батерии си е възсложничко, ако е направено по правилата. А тия батерии имат енергия да направят сериозни бели.

 

Незнам какви схеми и готови зареждачки има из нета, може да са добри. Просто като предупреждение го казвам. Виждал съм овъглен камион, пламнал заради нищо и никаква китайска батерийка от Нокиа, вложена в GPS тракера му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.