Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки Октавия


chagall

Recommended Posts

Здравейте колеги, от около 3 седмици съм нов собственик на октавия комби 1.9 тди. Изключително съм доволен от покупката като цяло НО се появява аномалия със спирачките която не мога да разбера от къде е. Още преди да купя колата продавача ми каза че е за предни дискове, тъй като при спиране тресеше. След като я купих и обслужих тръгнах към морето без да сменям дисковете и го бях замислил след като се върна. През целия път колата при спиране си тресеше но ми се случи следното нещо.....светна лампата на АБС-а и колата започна да спира без да тресе.......след 1 дена каране лампата загасна сама а доброто спиране продължи и ОТНОВО без да тресе. След 2-3 дена каране тресенето започва отново до следващата такава ситуация. По пътя на логиката не са дискове, тъй като дали АБС-а работи или не би трябвало да си тресе. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели мнение. Имам съмнение за блока на АБС-а но не съм го проверявал още. Благодаря предварително.

 

Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз неисклучвам да е и отнеработещо добре ESP .

Всепак тук е пълно с колеги ,които могат да ти помогнат и да ти обърнат внимание.

Тук в саита има страхотни колеги с страхотни масшхинки s_flag .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо смени дисковете и виж как е. Понякога ABS може да не сработва правилно заради състоянието на дисковете. И при смяната на дисковете да видят как са ABS сензорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че колата няма ESP....поне не съм срещал до сега индикация за такова, за дисковете мисля че както казах ако са криви ще тресе без значение дали работи ABS или не. Има ли вариант да са зацапани датчиците и евентуално да се почистят?

 

Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Има ли вариант да са зацапани датчиците и евентуално да се почистят?

 

 

Няма какво да им се зацапа. Иди на диагностика !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зацапване на датчици не съм виждал, но спукан диск на ABS-а или прекъсващ кабел съм. А дали са дискове се проверява сравнително лесно. Сваляш бушона на ABS-а и пробваш спирачките. Ако няма тресене явно не е от дискове. Ако има - те са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти няма ESP. Пепи добре те е насочил с проверката на ABS-a. Сваляш бушона и ще си каже!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Значи ситуацията е следната......махам бушона и след изминаване на 10-сетина метра почва да пищи зумер някакъв и мига на таблото червен удивителен с червено кръгче а колата спира и не тресе. Има ли опасност ако се влезе в авариен режим/ за което предполагам разбира се / да се кара колата така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищи защото те алармира, че имаш проблем със спирачките. А това, че спира без тресене означава, че проблема е в ABS-а ... (или ESP/подобни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.