Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистриране на кола, купена от Белгия?


vdochev

Recommended Posts

Здравейте,

Пиша ви с молба за съвет по следния въпрос.

Работех в Белгия през последните три години и през 2011г купих кола от там. Регистрирана е на мое име. Сега се прибираме в България и ще я регистрирам. От белгийската служба (DIV) ми казаха след регистрацията да им пратя задния номер за да я отпишат от белгиската система.

От приятели научих обаче че в КАТ вземат и двата номера след регистрацията. От DIV изрично подчертаха, че КАТ нямали право на това и непременно трябва да върна номера за да я отпишат.

Молбата ми е да ме посъветвате каква е процедурата в подобни случаи. Наистина ли в КАТ съм задължен да дам номерата (в частност – задния)? Предполагам, че не съм първия случай на внасяне кола от Белгия.

Благодаря предварително и извинявайте за безпокойството.

Поздрави,

Веселин Дончев

Е-mail: vdonchev@gmail.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време старата кола я регистрирах без номера. Без номера я купих от автокъща в БГ и без номера я регистрирах. Тогава беше че се връщат ако ги има. Някои сваляха номерата отвънка пред КАТ. Ама това беше преди 10 години. Някой с по-актуална информация да каже все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ не ги взимат. Така прибрахме от Франция кола, която регистрирахме тук и върнахме номерата. Ако имаш съмнения - просто звънни на КАТ и питай.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ си прибират БГ номера,предния при подаване на документи,задния си го прибират братята с нитачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ не ги взимат. Така прибрахме от Франция кола, която регистрирахме тук и върнахме номерата. Ако имаш съмнения - просто звънни на КАТ и питай.

Поздрави!

 

Благодаря. Кога все пак сте регистрирали колата - наскоро ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.