Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален пробег...?


zloQQ

Recommended Posts

Привет!

Имам една питанка и тя е, как и въобще има ли възможност да се разберат точните киломерти, които е изминал автомобила. Разни тънкости в менютата през комп-а и други ала-бала неща, които не са елементарни за обикновенния юзър. Примерно, по скоростната кутия ако е автоматик, може ли да се разбере? Има ли тя някакъв брояч в комп-а? Ясно ми е, че преглед в сервиз, визуалното състояние и "умората" на интериора могат да подскажат доста неща, но все пак...

Хич и не гледам, колко пише на километража, но ми се иска ако има начин да знам изминатите километри не за друго, ами за да знам, какво предстои като обслужване.

Та ако някой поназнайва нещата от кухнята и има доброто желание да сподели по детайлно как-къде и други малки тайни относно изминатия пробег - ще бъда благодарен за отзивчивоста. Не говоря само за Skoda или VAG автомобили. Всяка информация е добре дошла, тъй като нямам в предвид конкретна марка.

Ай със здраве и...наздраве!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка марка е почти еднакво направена... Т.е. Може, но с уреда им за диагностика... И все пак зависи от марката и от това как е направено... Наскоро на един приятел с Ауди а6 с5 му гледах километрите, на таблото 202 000, а в чипа 315 000 и интериора си беше доста приличен.

 

Зависи от марката. Харесай си някоя и ще изровим информация, ако някъде са писали хората и има начини.

 

По принцип не знам друг начин освен през климатроника - това за ваг го знам, че може, но не знам какво точно може да покаже.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На опел с ОП-ком се виждат само километрите на таблото, които по някаква причина са с 8 по-малко от тези в записите на компютъра-не само при мен е така. Може би с друг диагностичен софтуер ще е по-подробна информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На опел с ОП-ком се виждат само километрите на таблото, които по някаква причина са с 8 по-малко от тези в записите на компютъра-не само при мен е така. Може би с друг диагностичен софтуер ще е по-подробна информацията.

 

То и при VAG като влезеш в таблото пробега го дава до кратно на 10 число,т.е. ако на таблото ти пише 250436км. VAG-a показва 250430км.Като влезеш в новата десетица,т.е. 250440 - 250450 ще показва 250440.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма гарантиран метод за установяване. Действа се на принципа на дедукцията (гледай оня сериал Шерлок, по ББС).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко от VWClub-bg (прави диагностики и подобни неща, на Цар Борис му е сервиза), когато му водихме една октавия 1.9tdi каза че има ориентировъчен брояч който измервал горивото което минава през помпата или нещо подобно. Този брояч показва приблизително реалните километри. Каза че много трудно може да бъде пипан (но не изключва възможноста и това да го правят)

Та мисълта ми беше че октавията беше на около 40к и показанието на този броч беше с разлика 18 км. от показанието на километража. Това обаче можело да се гледа само на TDI двигатели, това е до колкото си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е показанието което е записано в ЕКУ-то и може да се чете с VAG-COM на VAG-овете след 2000 година (ориентировъчно). Има изписано много по темата включително и тук.

 

Но Злото Куку вероятно не пита точно за VAG, а на другите марки си трябва друга техника и там нещата като цяло не са толкова прости (купуваш кабел за 100 кинта и си ръчкаш на воля, както е при VAG ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всяка марка си има кабел, а за повечето марки се предлагат и явтономни ОВД2 тестери - с които можеш да влезеш практически навсякъде в менютата.

И като се заровиш по-надълбоко - веднага всичко става ясно.

Стига да имаш време, разбира се.

И ако някой нещо е пипал - няма как да се скрие. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите :)

VAG автомобилче също не изключвам, но просто гледам по-широка кола за пътниците отзад и голям багажник, че Октавия-та много ме разглези с нейния! Освен Шкода аз поне не съм забелязал някоя кола хеч/лифтбек да предлага подобно пространство и поради тази причина гледам повечко комбита. Ама тея О2 ми изглеждат неоправдано скъпи на моменти! Марката почти е без значение, като в полезрението ми влизат Subaru Outback & Legacy, Vovlo V50, Saab 9-3, Opel Vectra... На "Франсе" не ми се качва много-много, Audi и VW или са ми дебели като цена или се плаша като видя как са им се протъркали бутоните по таблото. На някоя "жипка" също нямам голямо желание да скоча, ама...да видим smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.