Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Skoda Superb II


Voyslav Filipov

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Ако дублирам темата се извинявам. От известно време имам голям интерес към Skoda Superb II. Бях в ЕТ, направих и един тест драйф на 2,0 TDI, 170 к.с., 6M, 2010 г., разгледах им цените и пр.

 

Въпроса ми е следния:

Според Вас (в зависимост кой какъв двигател има) кое е по надеждното спрямо 2,0 FSI, 170 к.с. или 2,0 TDI, 170 к.с.

Относно обслужването знам, че за бензиновия е по-разумно като разходи. Оборудването е без значение към момента, тъй като се интересувам на какъв двигател да се спра. Ще търся автоматик на 100%.

 

В момента съм с Skoda Octavia II, 1,6 MPI, 2007 г. и идеята ми е да я изкупят от ЕТ, след което да се сдобия със Superb.

 

 

Предварително благодаря! smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Ако дублирам темата се извинявам. От известно време имам голям интерес към Skoda Superb II. Бях в ЕТ, направих и един тест драйф на 2,0 TDI, 170 к.с., 6M, 2010 г., разгледах им цените и пр.

 

Въпроса ми е следния:

Според Вас (в зависимост кой какъв двигател има) кое е по надеждното спрямо 2,0 FSI, 170 к.с. или 2,0 TDI, 170 к.с.

Относно обслужването знам, че за бензиновия е по-разумно като разходи. Оборудването е без значение към момента, тъй като се интересувам на какъв двигател да се спра. Ще търся автоматик на 100%.

 

В момента съм с Skoda Octavia II, 1,6 MPI, 2007 г. и идеята ми е да я изкупят от ЕТ, след което да се сдобия със Superb.

 

 

Предварително благодаря! smile012

 

2,0 TDI 170к.с. 4x4 6 DSG комбинация мечта ;)

 

PS FSI е 200 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам 2.0 FSI е окло 200-210 к.с. при Супърб.

Относно кой двигател зависи от стила на каране. Ако си по агресивен(спортен) като "карач" определено бензин, ако си по спокоен дизела е твоя избор, при мен разхода е средно 5.2 за 40 хиляди километра(по колонка) като около 50% е Софийско.

Един съвет като избираш екстрите, задължително ксенонови светлини, аз от бързане ги пропуснах и няма толкова смотани фарове(халогенни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм карал 18г. бензинова Лада и 12г. Голф тд. Разходите по подръжката са идентични. Масла, филтри, данъци , застраховки, на ладата няколко комплекта свещи, на голфа един комплект подгряващи свещи и др. Най големият харч по една кола е горивото а при дизелите той е определено по малък. Преди осем месеца си купих нов Супърб 2.0тди 140 с ръчни скорости. Супер е наистина, разхода е нисък, колата върви много добре, на магистралата съм в лявата лента, в града ускорява бързо. При 170 кс ще имаш малко по голям разход, но по добър вървеж. Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случея говорим за TSI 2,0 - бензин турбо 200k.c. ? Защото FSI е абривиатура за двигател без турбо, а аз лично не знам да се продават Суперб с такъв двигател в ЕТ.

Както каза колегата вичко зависи как караш. Бензина е доста пъргава, карал съм, но и разхода си е добър, особенно градско и ако си с тежък крак. А TDI не бих казал, че е муден двигател и той се държи на ниво, но разхода е доста по-добре.

Аз лично съм с DSG автоматик и е много приятно, особенно когато превключва :) За това съм си взел такава :) Градско карам малко, но и самият автомат помага за малък разход, в момента които отпуснеш педала и ти сваля на ниски обороти ( 6-та скорост на около 1300 примерно).

Bi-Xenon с насочване е много добра и полезна придобивка, също и парктроника, защото колата си е дълга и трябва да се внимава при паркиране. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

Благодаря за съветите. Все още си се лутам в избора. Следя и втората употреба коли на Еуратек. Имам предвид супърбите.

Новото 20 при мен сега е 3,6 бензин, автоматик. Върху това мисля сега, ама не мога да докопам такава за един тест. Там разхода май си е сериозен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон ще има, парктроник ще има на 100% :)

Това задължително!

Моят съвет ако пътуваш много е 2,0ТДИ - с един добър тунинг колата става неознаваема, униклна за каране ;) . Ако ти трябва повече мощност - 2,0 ТСИ, според мен 3,6 е малко стар двигател. Той има нужда от много гориво и повече е подръжката, все пак са 6 цилиндъра. 2,0 ТСИ е на основата на този които има и в Октавия РС , така че с добър тунинг ще имаш подобни резултати... Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Благодаря за съветите. Все още си се лутам в избора. Следя и втората употреба коли на Еуратек. Имам предвид супърбите.

Новото 20 при мен сега е 3,6 бензин, автоматик. Върху това мисля сега, ама не мога да докопам такава за един тест. Там разхода май си е сериозен.

Карал съм Супърб с тоя мотор, и много добре върви!

Отделно че е с ДСГ скорости, и със 4х4 задвижване.

Но и цените на поддръжката му са почти двойни по сравнение със 2.0TFSI или TDI.....

Затова не бих си го купил - хем високи разходи за бензин, хем и за поддръжка, вече ще ми дойдат много.

А със втората употреба от ЕТ - внимавай какво ще ти предложат.

И най-вече как са го обслужили!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

От ноември миналата година карам това от подписа ми. Беше от останалите бройки на склад в ЕТ. До момента съм му навъртял около 5000 км. при среден разход по компютър 6.8 л/100 км. като около 90% е градско шофиране (в София). София-Пловдив-София по АМ Тракия постигнах 4.6 л/100 км. среден разход, това пак е по компютър и много спокойно шофиране. Мога да кажа, че колата с този си двигател е доста пъргава дори и в града. Убеден съм, че със 170 коня ще е доста по-..., но предполагам, че няма да може да се постигне този разход, поне не и в града. За семеен автомобил, за какъвто съм го взел е повече от перфектен.

Возията на мен лично много ми допада и е стабилен автомобил. Ксенон нямам (нямах избор в конкретния случай), но не мисля, че обикновените лупи светят зле. Естествено - с ксенон ще е още по-добре. На мнение съм, че DSG-то е много удобно, но предимно при градксо шофиране.

Относно дали TSI или TDI се е изписало доста пак няма еднозначно мнение по въпроса, за това всеки си кара каквото му е на сърце. Според мен дизела си изплаща парите при дълги и чести пътувания. Предпочитам го, макар и последно време да не пътувам толкова често на дълги разстояния. Относно разликата в цените за обслужване на TDI и TSI има мнения, че почти няма. Като се замисля - и да има, не е кой знае каква.

Гледам, че си пуснал темата горе-долу по времето, когато аз съм оформял документите за моята :sorry: , така че ако все още не си се спрял на нещо конкретно, ти желая успех с избора! Чакаме да се похвалиш.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Още не съм готов с избора си, макар че миналата седмица бях в Еуратек София. Имаше две, които гледах. Окончателното е TDI, 170 к.с. DGS

Мога да им върна моята 1,6 MPI Skoda Octavia II - 2007, но мисе струва, че дават малко пари, но нормално все пак си е въпрос на сделка.

Супърбите вървят по 23-25000 по на 120 - 150 000 км.

 

Надям се, скоро да има снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Още не съм готов с избора си, макар че миналата седмица бях в Еуратек София. Имаше две, които гледах. Окончателното е TDI, 170 к.с. DGS

Мога да им върна моята 1,6 MPI Skoda Octavia II - 2007, но мисе струва, че дават малко пари, но нормално все пак си е въпрос на сделка.

Супърбите вървят по 23-25000 по на 120 - 150 000 км.

 

Надям се, скоро да има снимки :)

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е колко я оценят твоята в ЕТ, че от известно време и аз се чудя за подобна гимнастика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.