Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч на двигателно масло


petkov23

Recommended Posts

Когато купих фелата я водих доста по доктори и един от многото беше свалял картера, та от тогава си ми сълзи масло от там и все няма време да го сваля да сменя гарнитурата и понеже за 10к км нямаше нужда от доливане така и не се наемах, но започна и от капака на клапаните да си сълзи някъде както и капака който е отпред на двигателя между свещите и масления филтър(ако може някой да каже как му е наименованието, за да знам каква гарнитура да търся) и в тоя ред на мисли се беше скъсало уплътнението на капачката за наливане на маслото, и самата капачка беше избягала, добре че през ден съм под капака и долях 200мл масло, но идва смяната на маслото и очаквам предложения как да постъпя с картера и капака над филтъра, от този на клапаните излиза един маркуч(по-големия) над капачката за маслото беше омаслен и той, не съм кой знае какъв гений но смятам че по него не минава масло smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капака над масления филтър се разхлабва и протича, това се оказа характерно за тези коли. Притегни четирите гайки на въпросния капак и ще спре да тече.

 

По маркуча излизащ до капачката за маслото не минава масло а само маслени пари, тоест от там масло не може да губи.

 

Гарнитурата на капака на клапаните се сменя много лесно, само с две гайки.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капака над масления филтър се разхлабва и протича, това се оказа характерно за тези коли. Притегни четирите гайки на въпросния капак и ще спре да тече.

 

По маркуча излизащ до капачката за маслото не минава масло а само маслени пари, тоест от там масло не може да губи.

 

Гарнитурата на капака на клапаните се сменя много лесно, само с две гайки.

 

Успех.

 

това пък от къде го извади че било характерно да се разхлабва капака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това пък от къде го извади че било характерно да се разхлабва капака?

Подкрепям и имам две изключения на паркинга smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги затегнах при загрял двиг. и май вече не омаслява, но затова че се разхлабва има известна доза истина smile021 , щом ще сменяш гарнитурата на капака на повдигачите намажи я със силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих го от лични наблюдения, даже най-прясното ми е от онзи ден на един приятел на Фелиция баничарка, като си отвори капака и се разкри страшна картина, не тече а се лее от този капак и си носи 2 шишета масло. Направо ми стана лошо като видях, ама като не ми се е оплакал по-рано така е.

 

На моята също омасляваше от там, но не губеше масло, затегнах го и сега спря, но разбрах съвсем случайно, че там тази капачка се стяга.

 

Както виждате на автора на темата също му тече от там.

 

Направо си е характерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само омаслява и при мен, но не съм го докосвал да не стане по-лошо и сега смятам да спра всички течове, смятам в понеделник да поръчам от булдим:

1.гарнитура картер

2.гарнитура капак повдигачи

и тампона който е над скоростната кутия дето влиза едно кубче от скоростите, днес обиколих по магазините в Пазарджик но не могат да ми кажат заедно с планката ли върви или е само гума, камоли да ми го продадат, ако може да кажете какво да обясня по-телефона като го поръчвам да не си взема нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом ще сменяш гарнитурата на капака на повдигачите намажи я със силикон.

:smt018 силикон само по картонените гарнитури и на картера ... на алуминиевите капаци е достатъчно само от време на време да се сменят конусните гумички (когато протекат) и гарнитури когато се сетиш .

Рзхлабват се , щот никой не си вдига капака да ги притегне известно време след смяна .

....

Пак ще кажа - личните ти наблюдение са грешни , нито от завода излизат с течащи капаци , нито е кой знае каква философия да се притегне капака , ама за това човек трябва да отваря капака на мотора поне веднъж годишно (освен в случаите когато свърши течноста за чистачки) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.