Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новия проект; от 742.12X към 781.136


Skoda 130LR/h

Recommended Posts

Освен това мотора е 350 000 км и се чудя, дали ще трябва да се носи коляновия вал на ремонт или да си карам така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 254
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda 130LR/h

    87

  • fulcrum

    55

  • joro-120L

    21

  • SKODA 105 RS

    19

Най-много писали в темата

Зависи от лагерите - ако сменяно редовно маслото и няма сенки и надрано по шийките слагаш едни нови нормални и караш , ако ли не шлайф и слагаш съответния ремонтен комплект ... при всички случаи един обстоен оглед и един микрометър няма да са излишни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна заготовката за фланеца за карбуратора. Също така си намерих и Карбуратор WEBER 34 с механична 2ра клапа. Заготовка 34лв с доставка от А.Стоилов Пловдив. Карб подарък :)

 

032399157-big.jpg?r=0

032399158-big.jpg?r=0032399159-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой няма ли притискател за фаворита? Че нещо не мога да намеря.

 

 

Главата на мотора я свалих и видях , че са сменяни буталата с чисто нови и ризите нямат ръб. Гарнитурата приличаше на ядена от мишки, има голяма язва на главата 1,5 мм кадето е циркулирала водата. В крайна сметка ще карам с 135 буталата и само ще трябват сегменти изпускателни клапани и евентуално биелни и основни лагери . Насе сподели кое и как се разширяват портовете на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насе портовете с дрелка+камък ли ги три? С две думи на око

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агренажната верига на 781 мотора със същото зацепване ли е като на 120ката.Понеже в зелената книжка за 120 пише '11 верижни звена и 12 оси на веригата. А в книжката за форман фелиция фаворит пише "12 верижни звена.Аз я зацепих както на 120. Кажете кое е правилното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата я портвах с борче за алумин. Може и с такова за желязо, но трябва обилно да го мажеш с масло, за да не зацапва. Борчетата струват между 15 и 60 лв, така че преценявай, дали ти се портва.

На входящият порт размера е 32мм. като краен резултат. Ако нямаш вал и степен поне 11 става малко голям и на ниски не е добре.

Изпускателните не ги помня, но там искат по-малко отваряне и изправяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агренажната верига на 781 мотора със същото зацепване ли е като на 120ката.Понеже в зелената книжка за 120 пише '11 верижни звена и 12 оси на веригата. А в книжката за форман фелиция фаворит пише "12 верижни звена.Аз я зацепих както на 120. Кажете кое е правилното?

Зацепването е еднакво с това на 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес занесох тиквата на шлайф-1,5 със 135 бутала.Тази седмица ще сложа нови изпускателни клапани и ще пасвам заедно с всмукателните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , гледам , че по всички обяви за Фаворит разпитваш за притискателен диск ... значи от гледна точка на анатомията на съединителя , почти съм убеден , че няма да намериш втора ръка без износване на ламелите . Бих те посъветвал да си вземеш нов , защото и без друго е много трудоемка процедура смяната на съединителя , но ако държиш на втора ръка - знам , че някъде из къщи трябва да имам един комплект каран съединител (Локхиид) , който смених на под 20 000 км. заради счупен лагер (ламаринките придържащи го към вилката) , та ще се разровя и ще ти кажа като го намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много ще ми е от полза. Когато го откриеш ми пиши на лично.

 

 

Във вторник пристигнаха поръчаните части: Водна помпа с голямата турбина , сегменти Колбеншмит , термостат 80с. , гарнитури и изпускателни клапани полски . Също така купих и семеринги и гумички за клапаните . И се опасявам , да не вземат да изгорят тези полски клапани от безоловния бензин. Та качесвтени ли са полските клапани и ще утраят ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде няма ли пет ст. кутия за задномоторна , която да си търси нов собственик ? Да сложим на синята стрела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, как може да ми е спукан блока на мотора?!? 10 санта, около първия основен лагер. Направо ми иде да хвърля всичко на отпадъци. Сега ще трябва друг блок, със заварка не става. Пак загуба на време, пари разглобяване ,сглобяване ,миене. Но няма да се отказвам.

032505080-big.jpg?r=0

032505081-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих блок от фела 96г. за 100 кинта, с ризи, бутала, колянов вал от автоморга. Може и фактура да ми издаде. Мисля ,че е изгодно . Частите : колянов вал Р.Б и др. Пасват на фаво блока, нали?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих блок от фела 96г. за 100 кинта с ризи бутала колянов вал от автоморга може и фактура да ми издаде  . Мисля ,че е изгодно . Частите : колянов вал Р.Б и др. Пасват на фаво блока нали?

Разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за тези  италиански 15 ки 7j 4х100 за 150 лв. струват ли си ?  http://spi4ki.snimka.bg/hobby/781x135.794403.32532069   http://spi4ki.snimka.bg/hobby/781x135.794403.32532071  http://spi4ki.snimka.bg/hobby/781x135.794403.32532070

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснете някоя друга снимки на джанти , които не са банални и ходят на 120ката, че голям диск с тия 13 ки няма да мога да събера.

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за това като модели?  http://gumi.cars.bg/f98432   http://gumi.cars.bg/f100435   http://gumi.cars.bg/f100597

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.