Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята Нова Skoda Octavia 3, 2.0 TDI Elegance


Recommended Posts

Колега,

 

страхотно сравнение си направил на двете октавии, една до друга да се видят приликите и разликите.

 

Със здраве да я караш новичката и дано се окаже по-здрава и добра от предишната.

 

ПП. Само не разбирам какво им пречеше големия издължен фар, че са го махнали в 3ката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • 1000MB

    10

  • stefan l

    3

  • dentist

    3

  • Mad___Max

    2

Най-много писали в темата

Точно този фар не се харесва на много хора.Доста по добре изглежда 3 ката няма какво да се лъжем.Колегата и хубав номер и е взел :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 много добра, много жив и здрав да си, и дълги години с кеф да си я караш. Даже мисля че вчера сутрин на бул. "България" те видях s_flag

 

 

Не съм бил аз smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си малко, да видя какво ще стане... Получи се някаква глупост...

 

Вижте:

 

Използвах последната снимка.

 

Поздрави

 

 

ПП: Честито за колата, много безаварийни километри! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си малко, да видя какво ще стане... Получи се някаква глупост...

 

Вижте:

 

Използвах последната снимка.

 

Поздрави

 

 

ПП: Честито за колата, много безаварийни километри! :)

 

 

Интересно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата кола, нека да Ви доставя радост и удоволствие всеки път, когато се качвате в нея!

 

Виждам, че педалът на газта е с горно захващане, за разлика от предишния модел. И ми се струва един такъв мъничък. Как го чувствате - не е ли малко неудобен така?

 

Тези стелки оригиналните ли са? Не са хубави - десенът им е като на модел от Метро и не отиват на интериора на купето.

 

Мястото на джойстика за страничните огледала проблемно ли е? Закача ли се в джойстика ръкавът на лявата ръка при отваряне на вратата или той е достатъчно ниско?

 

На снимките скоростният лост ми изглежда малко по-дълъг и по-високо разположен от този на предишния модел (може и да се заблуждавам). Така ли е? С дълбок ход ли е лостът при превключването на скоростите (както при предишния модел)? Изобщо, добро усещане ли създава лостът при превключване на скоростите в движение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата кола, нека да Ви доставя радост и удоволствие всеки път, когато се качвате в нея!

 

Виждам, че педалът на газта е с горно захващане, за разлика от предишния модел. И ми се струва един такъв мъничък. Как го чувствате - не е ли малко неудобен така?

 

Тези стелки оригиналните ли са? Не са хубави - десенът им е като на модел от Метро и не отиват на интериора на купето.

 

Мястото на джойстика за страничните огледала проблемно ли е? Закача ли се в джойстика ръкавът на лявата ръка при отваряне на вратата или той е достатъчно ниско?

 

На снимките скоростният лост ми изглежда малко по-дълъг и по-високо разположен от този на предишния модел (може и да се заблуждавам). Така ли е? С дълбок ход ли е лостът при превключването на скоростите (както при предишния модел)? Изобщо, добро усещане ли създава лостът при превключване на скоростите в движение?

 

 

Много въпроси бреее :-k

 

Значи така: Педалът на гаста си е савсем удобен, стелките са оригинални гумени и с натпис Остаvia. Можеби не са красиви но са много удобни, меки и пасват идеално. Джойстика е удобен и безпроблемен. Скоростният лост според мен е почти идентичен като на предишният модел. Объщо зето колата като консепция и возия е много добра, пак според мен де нали smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, и да се слушате - ти нея, и тя теб! :mrgreen: :smt017

А цветът - много ме кефи!

Има вече един такъв Рапид на нашия паркинг - с 90 конния дизел.

И човекът е върховно доволен!

Абе, новото си е ново! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,със здраве да си я караш.Благородно ти завиждам,пожелавам си и аз един ден да си купя такава чисто нова кола.Тия чехи се оляха-все по-красиви коли правят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата. Със снимките от 2-страница и сравнението между ОК2 и ОК3 се убеждавам все повече, че октавия 2 лично за мен е 2-пъти по красива отзад и отпред и цялостната и линия отвън е доста по добра от новата тройка. Не знам кой е правил дизайна отвън, ама с ръка на сърцето мога да кажа, че не мяза на нищо, сравнено с предната октавия. Новата Октавия ми изглежда на корейски автомобил евтинджос и тези джанти на елеганс обордването, който ги е правил и мислил да се застреля веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата. Със снимките от 2-страница и сравнението между ОК2 и ОК3 се убеждавам все повече, че октавия 2 лично за мен е 2-пъти по красива отзад и отпред и цялостната и линия отвън е доста по добра от новата тройка. Не знам кой е правил дизайна отвън, ама с ръка на сърцето мога да кажа, че не мяза на нищо, сравнено с предната октавия. Новата Октавия ми изглежда на корейски автомобил евтинджос и тези джанти на елеганс обордването, който ги е правил и мислил да се застреля веднага.

Доообре...На теб като не ти харесва на други им харесва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Честито супер е!

Да се слушате в много по 100 к километри.

 

Според мен и 2-ката и 3-ката са си с добър дизайн. Фаровете на 2-ката пък мен много ме кефят

(понеже стана дума че на много хора не се харесвали). 3-ката пък специално в задницата също

ми харесва много. Всеки си има собствено усещане за нещата и 2-та автомобила са хубави.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като излезе нов модел всички реват колко е грозен...В последствие се свиква, започва да се харесва и се налага. Преди време за О2-FL пак ревахме какви грозни фарове имала , ама вече май не са грозни... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Много, много километри да минеш с удоволствие ! smile152 Форд е казал, че най-хубавата кола е новата, особено ако е Шкода - Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като излезе нов модел всички реват колко е грозен...В последствие се свиква, започва да се харесва и се налага. Преди време за О2-FL пак ревахме какви грозни фарове имала , ама вече май не са грозни... :D

 

нали знаеш приказката, на вкус и цвет товарищей нет. честито на колегата и дано вижда майстори само за смяна на летни и зимни гуми :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за хубавите думи и пожелавам на всеки да си купи ново и кавото си иска s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравей колега, като собственик и на О2, и на О3 да те питам - верно ли О3 има по-малък радиус на завой от О2? 

 

 

Заводските данни казват за 02 - 10,20 m а за 03 - 10,40 m. Значи разликата е 20 см в полза на 02. Но на практика в движнеие и при паркиране не се усещат тези 20 см. Поне аз не ги усещам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно голям е радиуса при О2. Жената кара служебно рено клио симбол - това се върти на място, братче... аз с О2-ката не мога да го направя това нещо. Вчера гледах един пасат 6, същата работа - завъртя го човека в рамките на 2 пътни платна и си замина - аз трябва да направя и една маневра назад... не може иначе - колкото и докрай да е навъртян волана - повече не може. Реното прави маневрата в платно и половина, ама то е и по-късичко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.