Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за обслужване на 60000км


zaples2002

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Наближава времето за обслужване на 60000км и искам да питам какво трябва да сменя на тези километри?

Това , което ще се сменя 100% е :Масло,маслен и въздушен филтър.

Питането ми е за бензиновия филтър и за този на купето.Те са сменяни на 40000км.

Също така дали е нужна смяна на свещи,спирачна течност,масло на скоростите,масло на хидравликата и нещо друго?

Колата е Шкода Фабиа 1 - 12.2006г. 1.2 бензин.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега , но забелязжам ,че прикачената фактура от ЕУРАТЕК е за Октавиа и то дизелова.

Дали и при мен е същото? Дали трябва и свещи да сменям?

След като колата направи 40000км , започнах да я обслужвам на 10000км-правилно ли е това или си хвърлям парите на вятъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че колата ти вече е на 6 г. - задължително виж и смени спирачните маркучи + спирачна течност

Маркучите гарантирано са се напукали, а спирачна течност е хубаво да се сменя на всеки 2-3 години

 

Огледай всички ремъци (в т.ч. ангренажен!), за 6 г. се напукват и без да са на километри

 

Антифриз се сменя на всеки 2 години, ако е син, и на всеки 4, ако е розов G12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата които се сменят и гледат са почти същите. Що се отнася до интервала - по-често не вреди ... освен на бюджета smile021 Аз продължавам да я обслужвам на 15к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Определено ще проверя маркучите на спирачките и ще вида дали до момента е сменян антифриза(той е от червеният).

До колкото ремъка,там няма проблеми-с верига съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не гледам схеми, имам си моя.

Въздушен, маслен и филтър купе - при всяка смяна на маслото

Горивен филтър на всяка трета смяна масло

Накладки и свещи на всяка 4 смяна масло + антифриз и хидравлика

Като тия 4 смени на масло са ми в рамките на 1 година, година и малко. Това за всичките ми коли без значение от марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменял свещи до сега ги змени задължително. Моята на около 45к км свещите бяха на края си. Може би макс 60к. км. им е максимума с нашите готива. Смяната им ще ти спести смяна на бобини по 70+ лв/ броя :cry: .

Относно другите неща спирачна течност на 2 години. Горивния филтър според мен също на 2 години, ако караш повечко, филтъра на купето на 1 или 2 в засимост в колко прашен район си. Относно веригата я прегледай, защото доста често почнаха да прескачат на по около 100-150к км. Просто провери да не се е разтегнала прекомерно, че после клапани, глава и т.н. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля.Ще сменя свещите - време им е вече.Дори мисля да си ги купя от ЕТ.Горивниат ф-тър е вече на 20к и него ще сменя заедно с маслен/въздушен и на купе.Спирачната течност и проверката на веригата мисля да направя в сервиз за по-сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги ,

Смених спирачната течност,всички филтри и маслото.

Остана ми само смяната на свещите.Може ли някой да ми каже има ли нещо специфично при смяната им и какви инструменти са ми нужни за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

Смених спирачната течност,всички филтри и маслото.

Остана ми само смяната на свещите.Може ли някой да ми каже има ли нещо специфично при смяната им и какви инструменти са ми нужни за целта.

Удължение с камък за гедоре 16 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.