Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 2 1.4 МПИ - Гориво,горивни добавки, масло


roodnb

Recommended Posts

Колеги здравейте.

 

От около 2 години си карам Шкодичката Фабиа 2 1.4 86 кс. До сега винаги съм зареждал на ОМВ или Петро А95 или понякога А98 или А96 (уж с добавка) с цел да се продухат малко дюзите.

Маслото сменям на 10 000 +- 1 000 Км , Сипвам Кастро пълна синтетика както казва производителя (точния модел не го помня)

 

Въпросите ми към вас са следните:

 

1. Кое масло е най-подходящо за този двигател (според вас)?

2. Хубаво ли е използването на добавки към бензина според вас и дали те реално имат ефект. Също така коя добавка би била най-удачна.

 

Питам защото се заприказвахме с 1 колега и той седна да ми обяснява за добавки , а честно казано никога до сега не съм сипвал добавки.

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на колко ти го дава да го сменяш в книжката? 15000 км? Като си бензин спокойно може да си караш до тия километри. Какво масло? Ами такова със спецификация по книжката ,другото си твой избор. Ако си доволен от Кастрола, продължавай си с него.

За добавките за гориво, ами пробвай и ще видиш. Може би за бензин няма такава нужда колкото при дизела, но ако налееш нищо няма да и стане на колата и сам ще си изградиш мнение. На Кастрол са добри добавките, не може да има отрицателен ефект(ако се налее с необходимата концентрация). Castrol TBE се казва за бензин добавката. Някои чувстват подобрение и продължават да си наливат. При дизела основно се наблюдава по-мека работа на двигателя. А то има и много видове добавки, за почистване ,за подобряване на горивото и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалява че се меся в темата. Обикновено чета форума но не пиша в него. Искам само да спомена за маслото да напълно съм съгласен, но за добавките категорично НЕ. За тези две години в резервоара ти се е натрупала достатъчно гняс от качествените горива, с една добавка какво смяташ че ще стане – ще разтвориш част от утайките и ще ги пратиш към двигателя. Съответно колата ти е на две години и според инструкциите на шкода горивният филтър ти е на две години (не е сменян а даже и да е) 1. ще го задръстиш 2. не дай си боже утайката да стигне до дюзи и т,н.

Най- важното какво искаш да постигнеш с тези добавки - да дигнеш с 5 коня мощността няма да стане, да тръгне колата по добре съмнявам се. Но ти си знаеш

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак , с добавка не целя да вдигна никакви коне, защотот е ясно, че няма как да стане. Целта ми е просто ако след тези 2 години каране от мен ( колата е била тестова, реално е на 5 години , аз я взех на 5К километра) има някой друг боклук по дюзите да се изгори. Също така все пак все пак гоня сравнително правилна и редовна поддръжка на двигателя

 

Проверих маслото което сипвам. То е Кастрол Магнатек 5x40

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се почистват дюзите като я засилиш със 130 по магистралата и три часа не спреш (повече по-добре). За 140к км съм слагал 3-4 пъти добавки и изпитвам известни съмнения, че с нещо са помогнали. Както писах по-горе, карай си и си свиркай. Важното е да сменяш консумативите навреме,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда от никакви добавки

маслото ти 5-40 е добро за твоя не особено високотехнологичен двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.