Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с предно ляво ел. стъкло


shefa898

Recommended Posts

Здравейте,

вчера както си карах фабията си смъкнах стъклото,нещо изтрака и стъклото падна до доло и неможе да се вдигне.

Някои ако ми каже как да го оправя ще му бъда много благодарен.

smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти ремонтен комплект водачи,малко умения по разглобяването на вратата или майстор, който да свърши всичко това. Най-вероятно са счупени водачите, които движат стъклото.

Потърси с търсачката, има доста теми за това, че и с нагледен материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излезе 60лв ремонта и пак започна да трака.Сега започна да се обажда и лявото!Ако се счупят пак скапаните водачи и жилата станата на спагети вътре,директно отива на пазара цялата кола.Не мога да давам по 60лв всеки месец за скапаните стъкла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също скоро бях в потрес от същият проблем - при разглобяване се откри проблема .... счупен ляв водач ..... оправя се с купуване на нов комплект - 150 лв. от Еуратек

за диагностициране трябва да се разнити ламарината и да се стигне до механизма - предполагам че и при теб е счупен водача , но може и само жилото да е скъсано

утре ще монтирам новият механизъм - дано не изпочупя щипките на кората при качване .... трябва да занитим правилно и тонколонката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не необходимо да купуваш от ЕТ. Там ремонтни комплекти няма. Продават цялата ламаринена "тава" с жилата, ролката и водачите.

Продават се само отделни детайли. Като напишиш откъде си колегите вероятно ще те насочат откъде да си купиш частите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случи същото вчера сутринта. Явно вчера е бил деня за това smile048

 

порових и открих това.

viewtopic.php?f=4&t=19106

 

На този етап при мен само го разглобихме.

Сега трябва да намеря комплект или само водач, защото жилата ми изглеждат добре.

Малко ме притеснява това с навиването на новите жила и пр. Иначе бих сменил всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така - справихме се с един приятел въпреки трудностите .... просто нямахме сериозна нитачка за 6.5 мм. нитове , затова пробихме нови отвори и занитихме с 3 милиметрови / дано държат /

с 3 мм. занитихме и средночестотният говорител

Въпреки , че е нов комплект стъклоповдигач напръсках малко с тефлонова грес четирите ролки и лайсните по които се движат водачите

използвах същата грес за вътрешната страна на дръжката /механизмът / , а така също и жилата за регулиране на огледалото за обратно виждане , също така със спрей за ел.вериги и контакти всички букси обилно

Половин час работа и по бира на човек .... иначе нямаше да стане работата !!! smile159

Еуратек щяха да ми вземат 80 лв. + цената на нитовете - и два часа висене и разкарване .....

Успех !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един бонус от мен http://www.avto.bim.bg/ ето тука можеби имат всичко необходимо, но не съм търсил и не знам на какви цени е. Китайските боклуци са по 35-50 лева според зависи от къде и с каква отстъпка ще го вземеш. Разглобиш ли за един водач пак се сваля всичко и се навиват жилата. Стигне ли се единия водач да е счупен по добре сменяй всичко. Един колега от форума си беше взел за 180 лева с еура тек и за 6 месеца се счупи. Аз на годината правя по един път поне прозорец и съм доволен от турските комплекти. Кората може да не и слагате нитове а да го направите със самонарезни винтове за по лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълна дивотия са ел.стъклата на фабия 1, 3 пъти ги правя вече...първия път ремонт от "бога на ел. стъклата" Пламен Маджаров (трайност- 10 месеца), втория път - Топран (8 месеца) и сега съм с "тава" от Еуратек (6 ти месец, чукам на дърво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си ги правя с ремонтен комплект за 30-35 лева за предпочитане турски спрямо китайските. Изкарват по година и повече според това как го ползваш и т.н. Описал съм много подробно как става всичко и сам човек за около 1-2 часа спокойно може да си го направи сам. Тез цени в еуратек за кори по 150-180 лева плюс 80 лева труд са пълна глупост. Имам и съмнения че тези кори при тях нямат нищо общо с оригиналното вграждане ама то туй друга вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дивотия, ако е, пак е добре. :evil: При мен започнаха да падат едно след друго като круши! Купих си ляво и дясно за отпред, уж на валео, след една година - пак са в нокаут. Май и аз ще пробвам с ремонтния комплект. Обмислях и аз Топран, но щом видях издръжливост 8 месеца и се отказах моментално! :D

На старите си личеше, че са сваляни и друг път, дали са сменяни или оправяни, не знам. Явно и италиянчето си е блъскало здраво главата с тия боклуци.... наистина са пълни боклуци тези ел. стъкла, а цената им е неоправдано висока! :evil:

 

П.С. Задните почти без да се използват си паднаха.... просто ей така... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кори от еуратек се надявам да не ви продават китайските изработки които на други магазини са около 100 лв защото са пълни боклуци и съмнението ми идва от колега който е купувал от еуратек. За 6 месеца се е пръснал водача на новата кора. Търсете от турските комплекти и мисля че някъде бях дал линк от ибей един пич ги прави и продава като доставката идва за една седмица. Турчина навива жилата на ролката и с едни скоби и тиксо ги блокира да не се развиват и държи пружините свити с което имате само да щракнете капачката за кората и режите тиксото и всичко заспива. Накрая се научете да не сваляте стъклото на автоматичен режим до долу и когато е в крайните положения да не го напъвате в същата посока защото машинката първо натяга и тогава изключва и така водачите се товарят а те са пласнмаса и като "поизгори" малко се чупи лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турчина навива жилата на ролката и с едни скоби и тиксо ги блокира да не се развиват и държи пружините свити с което имате само да щракнете капачката за кората и режите тиксото и всичко заспива.

Можеш ли пак да дадеш въпросния линк

Аз нещо не го открих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-FABIA-WINDOW-REGULATOR-REPAIR-KIT-FRONT-L-99-07-/140408518777?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b0fff879#shId

 

 

Не мога да открия този от който аз си купих преди време но гледам че и този предлага същото или поне на снимката е едно към едно. Имаш 19 паунда плюс 4 за доставка са 23 паунда по 2.30 лв = 53 лева плюс минус 2-3 лева. Ако се съберете двама трима на всяко едно отгоре се плаща по 2 паунда и така. На снимката се вижда как двете жила са прибрани със скобата което е голям плюс за този който му е трудно сглобяването. Само пъхате капачката и слагате на водачите жилата и режите скобата и всичко заспива. Тук в Бг също има турски, НО има и много китайско менте дето не става за нищо и аз съм си патил вече един път от такова което изкара точно 1 месец при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен дойде на 7-8 ден. От турция до Сливен на печатите пишеше че е дошло за 2 дена а другите 5 дена се мота в нашите пощи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май по едно и също време взеха да падат тези стъкла!

И аз миналата седмица се мъчих с предно ляво. Вземах си за 60 лева комплекта стъклоповдигачи и жилата. Обаче какъв чеп беше слагането на самата кора.... ](*,) :smt0344 с тези гадни щипки....

Абе след около час и половина мощно псуване и реване от моя страна всичко беше сменено и успях да закопчея кората. Абе луда работа. При мен се наложи да сменям и говорителя, че и там беше дърво работата!

Сега остава на дясната врата! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.