Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещ механизъм за повдигане/сваляне на десния фар - O1


Neno-rmalen

Recommended Posts

Колеги, имам Октавиа 1 от 2001, 2.0 бензин, 116 к.с.

Проблема е, че механизма за донастройка на височината на десния фар отказа. Моторчето вътре не спира да се върти, когато включа фаровете, но червяка не захапва със зъбното колелце. Направих опит и притиснах колелцето към червяка, но пак нищо. За сравнение на здравия фар моторчето се върти само, когато мърдам копчето за настройка на височината, докато стигне зададената позиция. Един път съм сменял десния механизъм - в Германия (колата я купих от там) - и сега пак се прецака. Въпросът ми е дали изобщо подлежи на някакъв ремонт този механизъм или само се заменя с нов? И евентуално къде в Пловдив мога да намеря?

 

Прощавайте ако има подобна тема. Търсих, но не намерих.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез машинки работят с едно променливо напрежение от 9 - 12 В , които идват от потенциометъра на таблото , на другите две жици е захранването . Когато завъртиш копчето на някоя позиция се променя напрежението и един чип пуска да се върти моторчето в определена посока , като следи позицията посредством един плъзгач вътре в кутииката на машинката ... предполагам , че или самият чип е скапан или плъзгача е прекъснал и чипа не знае кога да спре моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам Октавиа 1 от 2001, 2.0 бензин, 116 к.с.

Проблема е, че механизма за донастройка на височината на десния фар отказа. Моторчето вътре не спира да се върти, когато включа фаровете, но червяка не захапва със зъбното колелце. ......................................................... И евентуално къде в Пловдив мога да намеря?

 

Прощавайте ако има подобна тема. Търсих, но не намерих.

Поздрави

Имаш ЛС .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем ма предната ми кола POLO, понеже машинка не намерих втора употреба а новата беше около 300лв., та регулирах малко по надолу фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.