Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за изпарител редуктор !


HighJack

Recommended Posts

Привет от мен.От няколко месеца съм собственик на Октавиа 1 с мотор 1.8 20V.Колата я купих като газовото ми беше представено като "газов инж." и на пръв поглед изглеждаше като такова по моите бегли познания.Видях,че колата има комп,изпарител редуктор и реших,че дюзите са под пластмасовата кора ... Е да ама се оказа,че няма дюзи а нещо като механичен клапан който взима сигнал от компа и подава газ към колекторите.След като разпитах хора занимаващи се с газови разбрах,че системата е холандска и е доста стара като изпълнение и на никой не му се занимава с нея!Аз в момента нямам възможност да я подменя с истински газов инжексион и искам да я постегна малко докато събера някой лев.

Проблема е следният:На ниски обороти колата се тресе доста неприятно и си мисля дали не е от изпарителя.Поогледах го и на него има един шестограм.Завъртях го в двете посоки по няколко оборота при запален двигател,но промяна в работата на колата нямаше.Прилагам една примерна снимка като моя изпарител е почти същия.

 

n4ju.jpg

 

Някой има ли идея каква роля играе винта обграден с червено?А утре ще се опитам да снимам моята газова система ако на някой му е интересно!

 

п.п Предполагам и други колеги във форума може да имат такива газови защото скоро гледах обява в един от сайтовете за обяви на октавиа със същия модел АГУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам става въпрос за ламбда контрол система.Снимай електрониката и "клапана" за да стане ясно каква марка и модел е.По принцип проблема при ниски обороти евъзможно да идва и от ламбда контрола.Някои такива системи се настройват чрез джъмпери,а други - чрез софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип проблема при ниски обороти евъзможно да идва и от ламбда контрола.Някои такива системи се настройват чрез джъмпери,а други - чрез софтуер.

 

Закачахме я на ВагКом и със сигурност ламбда сондата не работи когато колата е на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работи,защото сигнала и се подава на електрониката на ламбда контрол системата,която според този сигнал движи буталото на електромагнитния клапан на пътя на газта от редуктор - изпарителя до смесителната плочка.На ВАГ-КОМ тази система не може да се диагностицира,защото е съвсем отделна от тази на автомобила.Единсвено може да се провери дали ламбда контрол системата праща емулиран сигнал на ламбда сондата към ЕКУ-то на двигателя.Снимай и другите части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм срещал много такива ламбда контрол системи и италиански , и холандски на внесени оттам коли.Причината

често пъти да работят така е в самия управляем вентил на газта. Просто му свършва времето.

Скапан изпарител прави същите номера , пуска много и сурова газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм срещал много такива ламбда контрол системи и италиански , и холандски на внесени оттам коли.Причината

често пъти да работят така е в самия управляем вентил на газта. Просто му свършва времето.

Скапан изпарител прави същите номера , пуска много и сурова газ.

 

Мился ли за варианта проба-грешка.Да си купя един изпарител и да опитам дали ще има промяна,ако ли не хвърлям всичко и слагам газов инж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си хвърлиш парите на вятъра ... пробвал съм веднъж на Опел Астра F екотек да слагам изпарител вместо стария (системата беше Стефанели) и резултата беше катастрофа ... по-добре си въстанови системата (електрическата) и отиди да ти сложат един ГИ да нямаш повече главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си хвърлиш парите на вятъра ... пробвал съм веднъж на Опел Астра F екотек да слагам изпарител вместо стария (системата беше Стефанели) и резултата беше катастрофа ... по-добре си въстанови системата (електрическата) и отиди да ти сложат един ГИ да нямаш повече главоболия.

 

Имам още едно ходене след няколко дни от Бургас до София и обратно.Ще видя разхода какво ще покаже и тогава ще взема крайното решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.