Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете да си подкарам Фелицията


hawk

Recommended Posts

Здравейте!

 

От скоро и аз съм горд собственик на Фелиция. Преди една година наще взеха нова кола и се разбрахме да ми я оставят на мен. Скоро взимам книжка, мисля че е добър автомобил като за начинаещ шофьор и мисля да си я карам.

 

Фелицията е произведена 1999 година и е на 230 000 километра. Моделът със 68 конски сили. 1.3 MPI.

 

Всичко чудесно, но колата поне една година е седяла обездвижена и дори не е припалвана. Ще ви помоля да ме ориентирате, какво трябва да се направи предвид този факт (дългото време, в което е седяла).

 

Също така бащата каза, че й трябват накладки. Предната броня има проблем и е откачена на едно място.

 

Въобще ще съм много радостен, ако ме ориентирате поне малко с цени и сервизи. Също какъв разход мога да очаквам градско.

 

Ще я измия и ще пусна някоя снимка.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи откъде си, може да опиташ да заредиш акумулатора като за начало и ще чакаме снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... колата поне една година е седяла обездвижена и дори не е припалвана. Ще ви помоля да ме ориентирате, какво трябва да се направи предвид този факт (дългото време, в което е седяла).....

Проверяваш нивата на маслото в двигателя, охл. течност и спирачна течност. Палиш, натискаш пробно спирачката, за да провериш дали не пропада педала /малко вероятно е, но от стоенето може да е изтървала някоя гумичка/ и я подкарваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така би било добре да провериш всички водни съединения и да огледаш маркучите за напуквания. Ако всичко ти е наред преди да я запалиш подай няколко пъти контакт (без да въртиш) - да поразмърдаш дроселовата клапа и да подкачи гориво. После палиш, правиш първото кръгче и мяташ някоя и друга снимка на дамата s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзивите!

 

Метнах акумулатора на един приятел да го зареди. Книжка още нямам, но съм карал и се чудя дали наистина да не направя едно кръгче :)

 

След малко ще измия колата, че е доста мръсна, но все пак я наснимах.

 

Днеска я огледах, позагнила е на места и боята се е напукала, но нищо страшно. Прилагам снимки. Знам, че изглежда доста зле, но не е пипана от година и половина. Надявам се, че скоро ще се промени.

 

http://prikachi.com/images.php?images/297/6475297o.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/302/6475302o.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/306/6475306J.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/309/6475309b.jpg

 

Последната заплата от лятото ще отиде за ремък, уплътнения, кит и други консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много!

 

Сега, ако ме ориентирате за някой магазин, откъдето да си взема нещата, които искам и на добри цени - ще съм благодарен. Говоря за София.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много!

 

Сега, ако ме ориентирате за някой магазин, откъдето да си взема нещата, които искам и на добри цени - ще съм благодарен. Говоря за София.

 

Поздрави!

Магазин ЩКОДА - бул. "В. Левски" №144 - (Сточна гара ) - 02/9463188 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Съветвам те, ако двигателя и ходовата част са читави и поддържани своевременно и грижливо, да я стегнеш само технически (спирачки, антифриз (термостата ми беше на мен слабо място), масла, акумулатор, гуми евентуално) и да си се кефиш пътувайки насам натам с първата кола :) Няма смисъл да се набиват пари във външния вид на такава кола. Ако положението под капака не е перфе и се налага смяна на много неща накуп - по добре ще е май да я пропуснеш тази Фела от чисто психологически, а не финансови причини. Просто може да ти мине мерака докато я направиш кола. Поддръжката е много евтина и лесна. Няма нищо плашещо като цена. Разход: в града - 10, извън града - 6 и като цяло това е най-голямото финансово перо.

П.П. Във всеки форум и за всяка марка и модел има смразяващи теми, които могат да те накарат да мислиш, че "тия коли са пълни боклуци", но това се отнася само за изключително душмански амортизирани автомобили, лишени от елементарна поддръжка при предишния си собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.