Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За кекавите мигачи на огледалата


evin

Recommended Posts

Наскоро забелязах, че и двата светодиодни мигача са се напукали, потъмнели, иначе си работят. Явно пластмасата старее и се скапва, дори без удари. Проблемът е, че не съм ги забелязал и сигурно са ги наснимали за каското и не мога да ги мина като щета.

 

Въпросът ми е къде мога да си купя нови най-евтино?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, огледалата на Октавия 2 са мнооого здрави. Казвам го от личен опит след няколко забърсвания на моето огледало без никакви поражения. Също от личен опит ще Ви кажа, че огледалото официално може да се купи на три части - (1) стъкло, (2) външен пластмасов капак и (3) основна част (стойка, корпус, механизъм, мигач). Въпросната "основна част" всъщност е същинската част на огледалото. Мигачът не се продава отделно :(. Въпросната "основна част" по памет струваше в Еуратек около 250-300 лева, а цяло огледало излизаше около 450 лв :(. Другите доставчици (неофициалните) не доставят отделни части, а само цели огледала от алтернативни производители (повечето са изцяло пластмасови китайски боклуци).

 

Преди време аз имах инцидент в дясната част на колата, където освен другите неща ми беше счупено и огледалото (спукана и усукана стойка на огледалото). От сервиза на ProMobile, където дадох да ми оправят щетите, ми бяха сменили огледалото с ново китайско, което беше с пластмасова стойка и се вееше като вестник от вятъра. Аз си взех старото оригинално със спуканата и усукана метална стойка и започнах да търся да си купя тази част или огледало на старо от морга. Като изключим Еуратек (където цените бяха безумни) и китайските боклуци за по 70 лв, най-доброто предложение беше в магазина за части за Шкода на бул.Васил Левски близо до Сточна гара, където цяло огледало с метална стойка (което според мен беше абсолютно идентично на оригиналните огледала) струваше 240 лв. В крайна сметка аз си намерих от морга за 140 лв огледало със счупено стъкло и взех от него основната част.

 

В момента аз имам една "основна част" с повредена стойка от оригинално дясно огледало за оригиналната версия на Октавия 2 (2005 г.). Ако Вашата кола е от същата версия (т.е. е със същите огледала) и сте от София или Велико Търново (или някъде между тях :)), ми пишете, за да видя дали може да се демонтира само мигачът, който е непокътнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се смени и само "пода" на основната част - пластмасова кора в която са ЛЕДовете на мигача. Ето това:

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-oc ... 5420.eshop

Купих го от Автотрейд (VW) във Варна, около 50 лв.

1Z0949101C 1Z0949102C - ляв и десен

1Z0949101D 1Z0949102D - ляв и десен с осветление под огледалата.

Питай и колегата rgc, мисля че има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям за здравината на огледалата, един тип с едно гнусно БМВ най-нагло ми беше ударил огледалото при минаване покрай мен, за щастие само беше извадил задната коруба от щипките и мигача беше спукан, но работеше. Наистина се очаровах от здравината на огледалото след този удар. Купих мигача (заедно с основата на огледалото) за около 60лв. И да, наистина този от другата страна работи безупречно, но е потъмнял и попил доста влага, ама чак да ме дразни едва ли... ;)

 

И да използвам темата да попитам дали отделното осветление до лед мигача може да се активира, при положение, че стария ми мигач нямаше такова ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Може да се смени и само "пода" на основната част - пластмасова кора в която са ЛЕДовете на мигача. Ето това:

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-oc ... 5420.eshop

Купих го от Автотрейд (VW) във Варна, около 50 лв.

1Z0949101C 1Z0949102C - ляв и десен

1Z0949101D 1Z0949102D - ляв и десен с осветление под огледалата.

Питай и колегата rgc, мисля че има такива.

Колега,един въпрос за това осветление под огледалата...към осветлението на купето ли е свързано или е някаква друга линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.