Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум непознат за много майстори...


imperor

Recommended Posts

Накратко, понеже от много време сигналната лампа на волана светеше и волана започна да ми затяга + появата на някакъв шум - реших да действам. За пари, които дадох и то преди морето - не ми се говори... :smt0344 И така:

1. Смениха ми помпата на сервото, заедно с датчика за него, понеже и той се оказа издъхнал.

Волана омекна, сигналната лампа угасна, но гадния шум остана... Шума наподобява работа на помпа на пералня, след като водата вече е източена и се обират последните капки... Появява се само след като колата е поработила малко и изчезва, след като се включи климатика. Не се влияе от оборотите на двигателя и скростта на движение или стоенето на място - един и същ е. При много висока скорост, около 140 км/ч леко зачестява.

2. Тотално обслужване на климатика и преглед на всики ремъци и ролки. Шума не изчезна...

3. Смяна шайбата на алтернатора + релето в него. Шума все така циклично си стърже...

4. Два пъти компютърна диагностика: никакви проблеми... Но онзи черей все си копае...

Така минах около 2200 километра, но нервите ми вече са ](*,)

Колата я гледаха няколко човека и всеки :-k

Колеги smile012! Или със съвет или ме пратете при някой, който наистина разбира!

(Сменени са всички филтри, масло, антифриза е на желаното ниво. Каквото ми казаха - направих, но ефект няма.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............ и изчезва, след като се включи климатика.............Тотално обслужване на климатика и преглед на всики ремъци и ролки. Шума не изчезна...

 

 

А дали проблема не е в ролката на климатика???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Хм... Извинявам се, че обяснението ми за шума е прозвучало... тъпо... Все пак, да се опише с думи нещо специфично и неподражаемо, е доста трудно, дори и за човек като мен, който се занимава с музика от дете...

Шума е стържещ и цикличен, равномерно повтарящ се. Динамото е минало щателен преглед, лагерите са сменени, както и шайбата и датчика в него. Климатика бил такъв модел, че нямал шайба ли, ролка ли, нещо пасивно, което се зацепвало, така ми казаха, бил по-нов модел. Аз не разбирам и предавам думи.

Климатик, алтернатор, ремъци и ролки + смяна на помпа на сервото на волана и щателен преглед на рейка - всичко е огледано! Заключението на един от майсторите беше: : "Даааа... Имаме щурче в колата, ама да видиме, кога ще изскочи..." smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да се разбере дали е от купето или от мотора. В купето има много генератори на шум. Например мотора на вентилатора, клапите на климатроника . Щом не се влияе от обороти и скорост бих заложил на източник в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да се разбере дали е от купето или от мотора. В купето има много генератори на шум. Например мотора на вентилатора, клапите на климатроника . Щом не се влияе от обороти и скорост бих заложил на източник в купето.

 

............ и изчезва, след като се включи климатика.

 

 

Димчо, щом този шум изчезва при пускане на климатика, преди това не работят перките в купето. Фабията няма климатроник а клапата и е с вакум до колкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи двг да се запали за кратко (под 1 минута) и без аксесоарен ремък, за да се види дали е от някои от агрегатите, които са зацепени с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.