Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с power options и screen saver на лаптоп


Ради

Recommended Posts

Значи мъката ми е такава:

Чисто нов лаптоп HP 4540s

Инсталирал съм и оригинален и неоригинален windows.

Но за съжаление никога не сработва автоматичният screen saver, гасенето на монитора и хибернизацията.

Както и на току що инсталиран win, така и на такъв с всички инсталирани драйвери за лаптопа.

Нямам проблеми ръчно да го накарам да "заспи" и да го "събудя".

Когато избера screen saver и реша да го пусна с preview понякога стои и работи, друг пък сам спира, все едно някой е направил нещо.

В регистрите на win e

HK_Current_User\Ccontrol Panel\Desktop -> ScreensaverActive = 1

Нямам бежични мишки и клавиатури.

 

Ако на някой нещо му хрумва ще съм благодарен ако сподели, вече един месец се мъча, преинсталации, инсталации и нищо не става....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал сьм с vista и win 7 ultimate

Новото от снощи е че качих HP power assistant и при зададено 1 мин. да изгаси екрана не се задеиства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем с HP на дъщерята имаше. Но понеже жената вкъщи инсталира компютрите - беше качила някви неправилно драйвери за камерата. Правеше досущ същите проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета с камерата, драйверите са свалени от сайта на НP за конкретният модел, пробвах и с по-стар драйвер, но проблема е същият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си Windows 7 отново и отиди в менюто на power options има най-различни отметки.Xp е смешно да се слага на новите машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си Windows 7 отново и отиди в менюто на power options има най-различни отметки.Xp е смешно да се слага на новите машини.

 

Извинявай, но кьде прочете че става дума за win xp?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка Hp power assistant :roll:.И все пак отиди в advanced power options (има едно edit power plan) и разгледай отметките.Също не ми става ясно за какъв screen saver говориш?Стандартните настройки са да гаси дисплея след 10 мин. и да заспива компа след 30.Отделно за лаптоп може да си избираш какво да прави като затвориш капака и куп други глупости.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в advanced power options, би трябвало всичко да е наред. Относно скрийнсейвърът той просто не се включва след 1 минути, като и дисплия не се гаси примерно ако е нагласен след 5 минути или пък не изпада в хибернация ако е нагласен за след 30 минути примерно. С ръчните настройки няма проблеми, относно капака, включване, изключване, хибернация....

Надявам се съм успял да ти обесня за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ако намериш предположението ми за елементарно, но пробва ли при зарядно/батерия дали е различно? Нали по принцип пауър плановете се сменят в зависимост от режима на захранване (батерия/зарядно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Сори, ако намериш предположението ми за елементарно, но пробва ли при зарядно/батерия дали е различно? Нали по принцип пауър плановете се сменят в зависимост от режима на захранване (батерия/зарядно).

 

Когато лаптопа е на батерия, положението е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз не съм се сблъсквал с подобен проблем, ама има ли начин нещ в биоса да не е пуснато, или да не е настроено като хората ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа е нов - защо не опиташ с друг от същия тип как ще са нещата? Тоест - дали дефектът не е хардуерен?

Или ако си много уверен в това, че лаптопът е абсолютно изправен - защо не го дадеш в сервиза им, да ти префлашнат БИОС а? Като правило, при подобни проблеми това оправя нещата.

Аз преди няколко години имах такъви проблем с един ноутбук, пак на НР - и начинът за оправяне беше този. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.