Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на задни накладки Октавия 2


krasko_g

Recommended Posts

Здравейте,

 

опитвам се да си сменя задните накладки на моята Октавия :o По принцип не е сложна работа - сменял съм предните тук апаратите се свалят много по-лесно. Само дето ме изненадаха спирачните цилиндърчета - нямат връщане! Уж трябва да става с въртене (така беше при VW Passat и стана лесно), но бая въртене му ударих и не помръдвад - при едното и с малко бой пробвах ама пак неще :D

Някой сменял ли е наскоро да каже как точно става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и с клещи - лошото е, че награпавяваш периферията, която от своя страна протрива маншончето и ако го скъса, следващия път няма да минеш само с накладки :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали задните са като предните, но в ЕТ ....предните ги прибират с голям ВиК ключ. :-k

 

Ако е така,жалко.......иначе са "фирмен" сервиз! :smt018

Комплект инструмент струва до 50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и с клещи - лошото е, че награпавяваш периферията, която от своя страна протрива маншончето и ако го скъса, следващия път няма да минеш само с накладки :idea:

 

Няма проблем ако се внимава - там където стискаш с клещите е челото на буталото - то е извън маншона. После го гледах дали е надрано самото бута;ло от страни - нямаше проблеми, само трябва да се стиска с мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.