Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мнения и съвети за Roomster 1.2 70кс.


mammut

Recommended Posts

здравейте колеги

моля помагайте с мнения и съвети

от известно време си търся нов автомобил и попаднах на една интересна оферта и доста приемлива с помощта на мой познат който работи в представителство но Skoda . Та за какво става въпрос.

Един много запазен почти нов автомобил Skoda Roomster на едва 30 000км 2011г за цена която много ме устройва наполовина от тази която е струвал но едва 1.2 /70кс три цилиндров и това много ме притеснява.Като здравина предполагам че е добър но като динамика и разход на гориво малко ме плаши.Прочетох някои изказвания за такъв малък двигател тук във форума но ставаше въпрос за малко по малкия мисля че около 64кс.и се стреснах започвам много да се колебая защото пътувам доста извън града на дълги разстояния.Но пък доколкото знам този за който питам 70кс е по различен бил с два разпределителни вала и не знам си още какво, бил по пъргави и динамичен макара че малко ме съмнява това

Та затова се обръщам към вас хора изпитали и проверили качествата и достойнствата на една наистина хубава марка автомобили

Какво ще ме посъветвате

как се представя този двигател естествено не очаквам самолет то е ясно но поне ако има що годе прилични динамични способности не искам състезателна кола но да кажем в баири и при изпреварване как би си представил

Четири човека и малко багаж какво ли ще е поведението на пътя на този автомобил

и какви плюсове и недостатъци има

Много ви моля помагайте не искам да си дам парите и после да съжалявам

предварително ви благодаря

бъдете живи и здрави и безаварийно пътуване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето при подобен тип моторизации,вкл.на климатика води като резултат до същото като при използване на ретардер при камионите!

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такъв мотор, само че на фабия. Ако е на бензин нямаш никакви ядове, супер динамика, само градско разход 7/100. Езвън града пада до към 5,5/6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1,4 и това беше най-мощното на газ, което се предлагаше.

Динамика след 3000-4000 об. си има някаква, ама каране в тия обороти не си е работа.

С 4 човека + климатик, съвсем smile009 .

Това всичко за 1,4 се отнася 86 кончета нова кола.

За 1,2 не ми се помисля, какъв зор ще е. Малък двигател на голямо купе няма да изкара много километри без сериозни интервенции занапред, колкото и да го жалиш си иска сръчкване за да върви.

Какво пречи да отидеш и да я покараш 5-10 км., още на първите 2 светофара и ще стане ясно, колко си може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.