Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хейт на тема Лукойл


Bac3To

Recommended Posts

Като зареждаш само в Гърция и ауспуха е бял, не е черен като нашите :)

 

Личното ми мнение е, че белия ауспух се дължи на големия извънградски и магистрален пробег, който се навърта в Гърция. Защото и с БГ нафтата, след 1000км из Гърция, ауспуха ми е бял. Никого не убеждавам, просто аз разлика не намирам.

 

По едно време ми бяха изпаднали някакви купони за Шел. Викам айде ще се поглезя с V-Power. Ама за да е истински теста, изчаках почти да свърши резервоара и намлатих до горе. Отначало се самонавивах, че върви повече, ама после като покарах повечко установих, че разлика няма. Разхода беше съвсем същия, като с предишния резервоар обикновенна нафта от ЕКО.

 

Иначе и аз не сипвам на Лукоил по две причини - не харесвам фирмата и собственика и втората и по-важна е, че кафето и минералната им вода са отврат.

 

И аз съм го правил тоя експеримент с V Power нафтата - и то с версията Плюс. Защото нали я рекламират, че е още по-добра!

И то няколко пъти - та да минимизирам грешката.

Уж тая нафта била по-добрата, и уж с нея колата ще върви повече....

И какво установих накрая - че разликите са в пределите на усреднената грешка. Тоест, плюс/минус 2 процента - толкова показаха сметките.

И сега сипвам обикновения шелски евродизел - с който колата също си върви съвсем прилично!

А за кафето и за минералната вода на Лукойл - съгласен! :smt017

То и това е важно - как те посрещат, и какво ти сервират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудито ми разхода падаше с цял литър, като сипя 100 октанов от ОМВ. Естествено, разликата в цената изравняваше нещата с това да сипя 95, но пък имаше по- добра динамика- извънградско я карах с 100 окатнов, в града, където и без това го гори на празен ход в задръстванията- 95.

 

И на мойто Ауди отзад на капачката си пише 98 минимум. Ама нека не намесваме октаните, те са друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По едно време ми бяха изпаднали някакви купони за Шел. Викам айде ще се поглезя с V-Power. Ама за да е истински теста, изчаках почти да свърши резервоара и намлатих до горе. Отначало се самонавивах, че върви повече, ама после като покарах повечко установих, че разлика няма. Разхода беше съвсем същия, като с предишния резервоар обикновенна нафта от ЕКО.

 

Да, V-Power (или сега е Nitro) Diesel на Shell върви точно като стандартната нафта на ЕКО и ЕСТО на Лукойл

 

Тоест можем да приемем, че това е некръстена нафта по БДС - или леко покръстена :)

 

Аз наливам от трите (да ги нарека ТОП 3), като най-изгодно ми излиза ЕКО-то - връзва ми се 2.60 литъра с карта. Шела е скъп, наливам с талоните от Lidl, а ЕСТО ми излиза към 2.65 с карта. Но и трите нафти вървят абсолютно идентично. Е, има вариации между станциите с качеството, но съм открил кои са най-добрите около мен и зареждам само там. Нафтата на ЕКО-то на Oколовръстното и Борис III е може би най-добра от всички ЕКО-та в района. Лукойла след Люлинския тунел има най-добрата ECTO. Шеловете са един дол дренки, ама подбирам по-новите станции.

 

Останалите нашенски бълвочи не ги наливам, от нафтата на OMV не съм доволен никак! Зимата налях инцидентно някакъв Alpin Diesel и колата се спъна като трактор. Обикновената нафта на OMV е гадория като обикновената на Лукойл.

 

Поне на моята кола качеството на нафтата се усеща веднага. С хубава нафта има жестока динамика и пауа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Аз имам различни мнения, при положение, че колата я зареждам на едно и също място - Лукойла на десния завой преди зала Армеец.

Винаги съм имал различни разходи при положение, че ползвам един и същ маршрут до работа.

Дугата която ползвам е Петрол. Там самия бензинджия ми сподели, че слагат добавки, които "почистват" дюзите. Доколко това е вярно .... не знам кой може да каже.

Преди да се заимам с амФабийката зареждах на ромпетрола - повече сила в колата не виждах, но пък ми се струваше, че разхода се подобри...според сметките :)

На Шел и ОМВ съм сложил много отдавна един кръст, след като приятелче бачкаше там в продължение на 2-3 години колата спираше само на тях, защото имах потвърждение - "Нищо не сипваме ", но след като каза, че са започнали и да не сипвам при него вече .... край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Аз имам различни мнения, при положение, че колата я зареждам на едно и също място - Лукойла на десния завой преди зала Армеец.

Винаги съм имал различни разходи при положение, че ползвам един и същ маршрут до работа.

Дугата която ползвам е Петрол. Там самия бензинджия ми сподели, че слагат добавки, които "почистват" дюзите. Доколко това е вярно .... не знам кой може да каже.

Преди да се заимам с амФабийката зареждах на ромпетрола - повече сила в колата не виждах, но пък ми се струваше, че разхода се подобри...според сметките :)

На Шел и ОМВ съм сложил много отдавна един кръст, след като приятелче бачкаше там в продължение на 2-3 години колата спираше само на тях, защото имах потвърждение - "Нищо не сипваме ", но след като каза, че са започнали и да не сипвам при него вече .... край.

 

Според мен си зависи от бензиностанциите и от това колко често ги проверяват.....

Тоест - от хората, които работят там.

А не толкова от веригата.

Не смятам, че подобни изпълнения - кръщаване и сипване на боклуци - са политика на веригата.

По-скоро са си самодейности на съответните хора по места.

Защото съм гледал, как като ги хванат - и ги уволняват по бързата процедура. И то цели колективи - а не само отделни хора.

Иначе ако беше политика на съответната верига - защо да го правят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се каже, че ЕКО са най-честни към клиентите - предлагат само една нафта и тя е качествена (по БДС :) ).

 

Останалите шмекеруват и имат 2 горива - "топ" (уж, на практика стандартна нафта от рафинерията) и "стандарт" (боза с коресилин и старо олио)

 

При бензините не знам как е, че от 15 години карам дизел, ама сигурно е същата трагедия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли кое е най-смешното. Ако пуснем една анкета тук, ще се окаже, че всички вериги имат и за и против. И подозирам, че ако достатъчно хора се включат и , ще се окаже, че резултатите са горе долу равни. От което чисти статистически извода ще бъде, че няма особенно значение къде се сипва :) Имайте предвид, че фактора самонавиване е много определящ в случая, особенно ако говорим за динамиката. Щото едва ли някой качва колата на дино, за да тества горивото. Виж за разхода по - лесно може да се определи, но аз съм се мъчил да правя статистика с много пълнения и резултатите поне при мен са, че няма особенно значение от къде наливам. А минавам по 25 000 - 30 000 на година, при това 50-50 градско/извънградско, имам и по няколко хиляди в чужбина, та горе долу мога да си направя сметките.

 

Но - "колкото хора - толкова истини", както е казал някой по-умен от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от собствен опит знам, че обикновената нафта на Лукойл замръзва при -12 С. Ектото не замръзва. ОМВ обикновена също не замръзва (и двете при същата температура).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък няма разлика ... до сега от където и да сипвам бутилките все се изпразват и никога не се пълнят сами ... е от ЕКО повече върви (може и аз да си втълпявам) , но при газта всичко идва все от Бургас , само дето цистерните са различни smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но при газта всичко идва все от Бургас , само дето цистерните са различни smile049

Не само газта идва все от Бургас. Май само добавките идват от различно място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз зареждам и бензин и дизел основно на Петрол или на Лукойл (имам карти за отстъпка за фирмата) - същият боклук като навсякъде - дори да се наложи да сипя на ОМВ или Еко все е тая. Колите ми горят и вървят еднакво добре/зле с горивата на коя да е бензинджийница.

Все едно е - едни и същи боклуци горим, само заглавието им е различно, а ние се самозаблуждаваме,че са ни по-икономични или по-вървящи талигите.

И без да звучи (се чете) като заяждане - темата отива в посока да дублира една стара тема за качествата на горивото в различните вериги. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Аз от собствен опит знам, че обикновената нафта на Лукойл замръзва при -12 С. Ектото не замръзва. ОМВ обикновена също не замръзва (и двете при същата температура).

 

Карам с дизел от Лукойл от 2007 г. 2011-2012 имаше температури до -25 в Сф и не съм имал замръзване на нафталина. На два пъти ми се налага да зареждам от Петрол-а при КАТ и после слагам добавки, щото не мога да позная, че карам моя автомобил...там е много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз две години карах само ЕКТО на лукойл,дизела беше много добър но 21.08.2013.След като заредих до- горе,тръгнах на пътешествие до гръцко.Колата се скопи и по борд комп започнах да виждам числа от порядъка на 6.8-7.2(преди това 4.9-5.5)Стигнах Аспровалта и налях до-горе.Равносметката опушен заден номер и броня и разход 7.5.От тогава наливам шел випауер нитро ,последно 2.88л и мога да кажа колата е като чипосана.Най-вече се усеща в градски условия.На магистрала разликата е в изпреварването но не и в максималната скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам само на ЕКО бензин и съм много доволен, на лукойл ми дава с поне 1-1,5 литра отгоре разход,от години не слагам там вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смесвам 1:1 Ecto95 и Extra Force96 и резултата е неочаквано добра комбинация smile045 smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на големите и известни бензиностанции - и досега не съм имал грижи. :smt017

А на малките - просто им нямам вяра. [-X

И вероятно това е решението. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.