Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хейт на тема Лукойл


Bac3To

Recommended Posts

От три поста един след друг нищо не разбрах :) ....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата търси символа 1000 защото той е липсващия аз не виждам някой на който му се паднал да го даде,размени или продаде при положение че е сигурен победител и много лесно ще намери буквите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един продаваше 'капката' за 2000лв във фау-ве форума. Смял съм се над час на наивността му.

Аз на тези на бензиностанция не бих заредил, по- скоро бих си бутал колата- това, защото ме дразнят най- много от всички горивни мошенници smile049

Колега я кажи защо са мошеници?? питам щото аз за 3 години все там зареждам ако има по добро предложение?! мотивирано разбира се :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че съм си говорил с хора, наясно с ценообразуването на горивата- това ми е първия мотив. Стрижат ни като овце!

После (инфо от първа ръка- брат ми е работил за тях) добавям смесването на гориво с отпадни нефтопродукти (допреди 2 години съм 100% сигурен, че всички Плевенски бензиностанции под шапката на Лукойл- собствени и франчайзингови са зареждали тази помия).

Накрая оставям личното ми мнение и отношение към монополистите.

 

П.С. Сними на горивния филтър на шкодата за съжаление нямам, но съдейки по касовите бележки от поне година и половина назад, намерени в жабката, тя е зареждана на Лукойл- ски бензиностанции в Карлово и Пловдив и там явно е продавн същия бъркоч- вътре имаше топка желе ](*,)

 

Предпочитам поне крайната печалба от продажбата да я давам на друг, а не на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че съм си говорил с хора, наясно с ценообразуването на горивата- това ми е първия мотив. Стрижат ни като овце!

После (инфо от първа ръка- брат ми е работил за тях) добавям смесването на гориво с отпадни нефтопродукти (допреди 2 години съм 100% сигурен, че всички Плевенски бензиностанции под шапката на Лукойл- собствени и франчайзингови са зареждали тази помия).

Накрая оставям личното ми мнение и отношение към монополистите.

 

П.С. Сними на горивния филтър на шкодата за съжаление нямам, но съдейки по касовите бележки от поне година и половина назад, намерени в жабката, тя е зареждана на Лукойл- ски бензиностанции в Карлово и Пловдив и там явно е продавн същия бъркоч- вътре имаше топка желе ](*,)

 

Предпочитам поне крайната печалба от продажбата да я давам на друг, а не на Лукойл.

 

хубаво бе иво дай алтернатива... отде е по добра??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркочи сипваме навсякъде, просто като зареждаме на не-Лукойлски бензиностанции, поне крайната печалба отива при други престъпници :roll:

Бая народ сипва в Румъния, и въпреки твърденията, че няма разлика в качеството, Сеата на баща ми, който съм пуснал да се продава два раздела по- долу, се караше почти година с румънски бензин и колата имаше коренно различен респонс и половин литър надолу разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като зареждаш само в Гърция и ауспуха е бял, не е черен като нашите :) Където и да е на друго място, само не на лукойл - там е най-зле. Ако другите са зле - то лукойл-а е най-зле.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от гадният ЛУКОЙЛ и аз сипвах на 120 км ми се включваше регенерацията на dpf на ЕКО на 350 км от там си правя извода че не е добра :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък само на Лукойл зареждам - и досега не съм имал никакви проблеми. Колата си върви - разхода ми е идеален...Зимата никога не съм имал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECTO Diesel е читава нафта... да кажем малко под нивото на стандартна европейска нафта, каквато се зарежда в Германия и Италия, примерно

 

Обикновената нафта на LUK е пълен боклук обаче... скапана динамика и по-висок разход... кой знае с каква помия от фритюрници я кръщават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- скоро нещо близко до разредител на боя, отпаден нефтопродукт. Поне това ми каза брат ми, че са наливали за разреждане до преди 2 години.

Това обеснява и защо наш познат бояджия беше се чудил защо дори когато е с чисти дрехи, го лъха характерния мирис на разредител, докато не открил, че миризмата идва от капачката на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък само на Лукойл зареждам - и досега не съм имал никакви проблеми. Колата си върви - разхода ми е идеален...Зимата никога не съм имал проблеми.

 

И аз по същия начин и за двете коли - само съм свел до няколко бензиностанциите от които зареждам. Ползвам обикновен дизел, бензин A95H и пропан-бутан.

 

Бях започнал за кратко миналата година да зареждам на ЕКО, че ми е на по-удобно място бензиностанцията, но се отказах. Специално разхода ми на газ се увеличи. smile049

 

По- скоро нещо близко до разредител на боя, отпаден нефтопродукт. Поне това ми каза брат ми, че са наливали за разреждане до преди 2 години.

Това обеснява и защо наш познат бояджия беше се чудил защо дори когато е с чисти дрехи, го лъха характерния мирис на разредител, докато не открил, че миризмата идва от капачката на резервоара.

 

Това разреждане къде са го правели - на някоя конкретна бензиностанция или още в завода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пълненето в резервоарите на обектите- при изсипването се добавя и бълвоч вместо някоя от добавките (спазвали са строго съотношение), поне за тези в Плевенския регион. Преди това цистерната е запечатана с пломби от завода, а и така колкото и да проверяват, най- много да го отнесе един локален обект, а не Лукойл. Предполагам, игрите и по другите вериги са подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложиш и това че тези резервоари по бензиностанциите не се чистят редовно и бълвоча става още по-голям. На една бензиностанция зареждах редовно след като изчистиха резервоарите и разлика имаше голяма... до едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам от кварталната бензиностанция, която е на Петрол - но реално нафтата е Шел.

Само че я проверяват през 2-3 дни. И е разбираемо, че нафтата е доста прилична!

И през лятото, и през зимата!

А резервоарите - през 5-6 ги затварят отгоре с едни полупрозрачни палатки, и ги мият.

Не знам защо я проверяват толкова често - но резултатът е налице! :smt017

Бензиностанцията е в Младост 3 - точно над общината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък само на Лукойл зареждам - и досега не съм имал никакви проблеми. Колата си върви - разхода ми е идеален...Зимата никога не съм имал проблеми.

 

'ма... то както си я научиш - нали знаеш :D Моята я научих на ОМеВе от чистак бърсак нова и накрая, като й показах лукойлската и почна да повръща... Едната им тиня съм я заредил от изхода на София (преди ОМВ-то посока Владая), другата я зареждах в Сърбия. Забрави, повече не искам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тая безплатна реклама на Лукойл, която сте си спретнали , колеги? Аз тъкмо бях забравил, че такава верига съществува. От три години зареждам само на бензиностанции, на които поне бранда им е на 2 съседни на нас страни и да чукна на ламарина съм ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам поне крайната печалба от продажбата да я давам на друг, а не на Лукойл.

и как ще стане това, при положение, че само един-двама играчи на пазара не купуват всичките си предлагани продукти от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7% е чистата допълнителната печалба от литър продадено гориво от сипването в резрвоара на бензиностанцията до продажба на крайния потребител. Поне тях не искам да им давам :roll:

Иначе много трудно може да се направи каквото и да е по- значимо срещу този монополист- всяко звено е добре смазано, схемите- добре проиграни, пълно е с 'бушони' по веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като зареждаш само в Гърция и ауспуха е бял, не е черен като нашите :)

 

Личното ми мнение е, че белия ауспух се дължи на големия извънградски и магистрален пробег, който се навърта в Гърция. Защото и с БГ нафтата, след 1000км из Гърция, ауспуха ми е бял. Никого не убеждавам, просто аз разлика не намирам.

 

По едно време ми бяха изпаднали някакви купони за Шел. Викам айде ще се поглезя с V-Power. Ама за да е истински теста, изчаках почти да свърши резервоара и намлатих до горе. Отначало се самонавивах, че върви повече, ама после като покарах повечко установих, че разлика няма. Разхода беше съвсем същия, като с предишния резервоар обикновенна нафта от ЕКО.

 

Иначе и аз не сипвам на Лукоил по две причини - не харесвам фирмата и собственика и втората и по-важна е, че кафето и минералната им вода са отврат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудито ми разхода падаше с цял литър, като сипя 100 октанов от ОМВ. Естествено, разликата в цената изравняваше нещата с това да сипя 95, но пък имаше по- добра динамика- извънградско я карах с 100 окатнов, в града, където и без това го гори на празен ход в задръстванията- 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.