Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb II съвет за проблем?


worldman

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Имам един проблем със супърба и имам нужда от помощ.

 

Та светна ми една жълта лампа...в ръководството за употреба пише че е свързана с отработените газове и че колата е влязла в сервизен режим. Както и че трябвало да се запътя към най-близкия сервиз на Шкода...

 

Някакви идеи това до колко е опасно и какво може да е, както и дали е опасно ако се навъртят 1000-1500км преди да се отиде в сервиза поради ред обстоятелства които ми пречат да отида веднага?

 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за егр-а ти е светнала, колега. Не е проблем да караш така известно време, дори може да изгасне сама, но това не означава, че няма пак да светне. Трябва да се почисти егр-а и всмукателните колектори от нагар. Ползвай търсачката, има доста инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене ЕГР-а си беше отишъл - пробита мембрана на вакуума - 250 лв.

Трябва си диагностика - мойта изписа:

1 Fault Found:

001025 - EGR System: Insufficient Flow

P0401 - 000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01110000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 7

Mileage: 114777 km

Time Indication: 0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепино,как разбра ,че егр-а му е светнал,да ходи на диагностика по-добре.Може и да е нещо друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Имам един проблем със супърба и имам нужда от помощ.

 

Та светна ми една жълта лампа...в ръководството за употреба пише че е свързана с отработените газове и че колата е влязла в сервизен режим. Както и че трябвало да се запътя към най-близкия сервиз на Шкода...

 

Някакви идеи това до колко е опасно и какво може да е, както и дали е опасно ако се навъртят 1000-1500км преди да се отиде в сервиза поради ред обстоятелства които ми пречат да отида веднага?

 

Благодаря Ви!

 

Колега да не ти е светнала лампата за регенерацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте! Днес пътувах на дълъг път и ми светна лампата за налягането на гумите жълта лампа с удивителен знак. Наблизо имаше гумаджийница и ми казаха, че налягането е 2.1 на всичките гуми,което е добре (гджантите са 18 цола). Имате ли идея какво друго може да е или как да изчистя грешката ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Когато си на място с запален двигател задръж бутона за гуми за 5сек. По този начин се запаметява текущото състояние на налягането в гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам и аз - трябва ли да е на място колата или е необходимо да е в движение? И всъщност - как точно, чрез какво се следи дали имаш спаднала гума? Щото ако е налягане - трябва да са ви ролите специални и с връзка с компа. Чрез датчика на АБС-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, колеги ! Имам два проблема с моя Суперб ! Единия проблем е с Kessy системата . Колата не се отключва без да натисна бутона за отключване от ключа на колата. А втория проблем е с подгрева на задната седалка. Натискам бутона светва и веднага изгасва и не работи загряването. Ако някой има такива проблеми били ми споделил колко горе долу струва да се оправят тези проблеми.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.