Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на двигател, въпрос?


Mitkatad

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Приятел кара, фабиа 2005 година 1.2 6в. Според майстора му колата е за ремонт на глава, окопавали клапаните. Той не иска да прави ремонт, предпочита да сложи четири цилиндров мотор пак от фабиа. Въпроса е, какво друго освен мотора трябва да се смени, скоростна кутия, инсталация, абе въобще, какво трябва да се направи за да тръгне с друг мотор и какви пари евентуално ще му се върже?

Благодарим на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подочух (доколко е вярно не знам!), че Технотест не дават разрешително за смяна на двигателя ако е с повече от 10% по-мощен от оригиналния. Доколко е истина не знам. Споделям да го провериш преди да се набуташ с друг двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотор

кутия

ЕКУ

табло + ключ (или само трансподера му)

Точно , и още нещо трябва да се има в предвид - оригиналния 1,2 Фабия мотор е даунсайз 1 - во поколение,максималния му въртящ момент започва от 2000 оборота и при замяната му с класически ДВГ ( около 3000 оборота ) ще се наблюдава

явно несъгласуване м/у двигателя и скоростната кутия , придружено с повишен с почти 20% разход на гориво.

Това само при фланцoване на нов ДВГ към старата кутия.

Аз съм вземал участие в тази манипулация 4 пъти , избора на нов двигател беше VW - ски 1,8 код RP , ABS и 1,6 EZ

повтарям трасплантацията е успешна (без оборотомера), нооо разхода на гориво доста е завишен.

Общо взето си е играчка/ занимавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.