Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

резервен ключ за шкода октавия 1 - сгъваем


hijacker

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Тъй като колата дойде само с един ключ, искам да си направя и втори - резервен, или по-скоро новият да стане основен, а стария да бъде резервен.

Ключът ми е такъв:

 

fab haa

hella 730 955-00 433mhz 5fa 007 680

 

Тъй като сгъваемите ключове ми харесват повече, искам да попитам дали този ключ -

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-2-BUTTON- ... 1010951497

 

от ибей ще стане за:

 

- Отключване и заключване на централното - 433 mhz би трябвало да съвпадне?

- Запалване на колата с деактивиране на имобилайзера - 48 битов rfid транспондер, би трябвало да стане?

- Дали е с HAA заготовка за нарязване по стария ключ? Това ще попитам и търговеца.

- Има ли още нещо, което пропускам да проверя предварително?

 

Тук ключарят ми каза, че такъв ключ с дистанционно и транспондер за имобилайзера ще ми струва 200 лв + 20 лв за нарязване.

 

Поздрави,

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка колега, говорих с човека, най-вероятно ще поръчам ключ точно от него!

 

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

Ключът вече е у мен и стана много добре. Шкода октавия 1 със сгъваем ключ с два бутона за централното и rfid чип!

 

Свързах се на посочения телефон, уточнихме подробностите. Разбрахме се, ако тази електроника за централното не стане на моята кола, да го върна за подмяна само на електрониката.

 

За мое съжаление така и стана, колата не разпозна сигнала. Разделихме си разходите по транспорта втория път.

 

След като го получих - на следващия ден след изпращането - успях да програмирам дистанционното към колата сам.

 

Снимките на ключа са тук:

 

https://plus.google.com/photos/10451472 ... gtio1O2jKg

 

Изглежда малко са го понаранили като са отваряли корпуса. Бутоните имат тук там драскотинки, но важното е че стана и аз съм доволен. Както се казва, кеф цена няма. Като се разклати се чува как rfid чипа вътре не е застопорен, та ще ми се наложи да го разглобя и да капна малко силикон, защото ме дразни.

 

За гр. Варна, мога да препоръчам следните двама автоключари, тъй като на мен ми отне време да проуча и избера:

 

Ключарско ателие - Христо Терзиев, бул Сливница 95Б, тел. 0889/208650 или 0895/961994

Брага секрет - Юлиан, ул. Орфей 15, тел. 0888/639759

 

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Един въпрос по темата - знам, че нов ключ се обучава сравнително лесно, но ключ от друга кола (ключовете са от една серия) може ли да бъде обучен по същия начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може процедурата е същата аз си взех от пасат с три копчета и стана за моята октавия.За мое учудване функцията за отваряне на багажника сработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може процедурата е същата аз си взех от пасат с три копчета и стана за моята Октавия. За мое учудване функцията за отваряне на багажника сработи.

 

Благодаря за отговора! Информацията за третия бутон е интересна. Това вероятно значи, че не е нужно новият ключ да има същия код, т. е. номерът на ключа трябва да е същият де, да не заблудя някой, но буквите след него явно не са от чак такова значение. Аз намерих един ключ с два бутона, на който му искат 40 лева (не бил запазен), колебая се и за нов, не оригинален, на цена 70-80 лева. Сега обаче може да си потърся трибутонен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък :-k

При мен линкът не се зарежда... Дава ми следната грешка:

skoda.jpg

Тъй като и аз съм с един ключ, бих искал да питам колегата, какви пари му струваше новия ключ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

При мен линкът не се зарежда... Дава ми следната грешка:

skoda.jpg

Тъй като и аз съм с един ключ, бих искал да питам колегата, какви пари му струваше новия ключ? :)

Колеги понеже линка вече не е активен възможно ли е да кажете от къде да се вземе такъв ключ понеже май е масово колите да идват с 1 ключ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже линка вече не е активен възможно ли е да кажете от къде да се вземе такъв ключ понеже май е масово колите да идват с 1 ключ :)

 +1, и аз съм с 1 ключ и ще трябва да направя поне още 1 резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже линка вече не е активен възможно ли е да кажете от къде да се вземе такъв ключ понеже май е масово колите да идват с 1 ключ :)

+1 и от мен, и аз съм с един ключ и бих искал да си направя сгъваем, а колегата от Враца, каква цена излезна ключа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги утре ще ходя по спешност до ключар хахахах така че ще ви кажа спокойно. Днеска колата ми светна лапата за имобилайзера и едвам я подкарах отивам да го оправям и да извадя така или иначе 2 ри ключ така че ще ви кажа като стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Значи хора на мене ми излезе 40 лв ключа и ако бях взел сгъваем още 30... реших че е излишно защото алармата неможело да влезе в опаковката и така. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв е ключа, от по-обикновенните ли е/ само с имобилайзер и без копчета/,къде го направи и колко време отне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв е ключа, от по-обикновенните ли е/ само с имобилайзер и без копчета/,къде го направи и колко време отне?

Toчно такъв е ключа в "Краставицата" в Бургас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във Варна за под 100лева не мога да намеря ключ с чип да ми направят

Влез ФВ форума.

Има един пич,цената е 70лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Някой от ползвателите на flipkey, може ли да даде по ясна информация какъв ключ като парт номер и на какъв конфорт модул като парт номер работят.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.