Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни светлини


arctg

Recommended Posts

Първо да се извиня, че може и да има подобна тема, доста рових и не можах да открия инфо.

 

Искам да си монтирам дневни светлини, но се оказа че трябвало да знам дали управлението на фаровете става по + или по маса. Някой има ли представа?

А и ако някой може да ми пусне схема за кабелите на копчето за включване на светлините ще съм изключително благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управляват с +. Можеш да вържеш модула към кабелите на "ръчката къси-дълги".

жълто/зелен - къси

бяло/зелен - дълги.

 

След превключвателя към таблото с бушоните, кабелите стават 4. По два за всеки фар.

 

http://doc.vw.org.ua/electro/skoda/oct/ ... rus_hy.zip

 

 

В тази тема има и схемата:

 

viewtopic.php?p=280169#p280169

 

 

post-8777-138453483006_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви дневни светлини говориш? Има такива които се включват директно към батерията и от там се задействат при промяната в напрежението. Има други за които ти трябва плюс от контакта за да запалят(ако няма се взема от D+ на алтернатора, едно тънко кабелче) . И обикновено се изключват при палене на габарити/къси.

Не знам за какво ти е типа на управлението на фаровете? Ако ще си правиш някакви самоделни дневни светлини, те не са дневни светлини ако нямат типово одобрение и знак RL на стъклото им. По закон трябва да караш на къси или дневни светлини които имат одобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подобен модул карам вече почти година на къси светлини (е на 30% и без габарити отзад) ... много по-практично е отколкото да се притеснявам , че горят крушки по таблото или някъде другаде smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...
Привет,

 

Моля да ме извините, че повдигам стара тема :)

 

Какъв е изводът за избор на дневни светодиодни светлини до този момент?

Иска ми се да сложа на Skoda Octavia 1 преди facelift-а.

 

Кои модели са за предпочитане и бихте ли могли да дадете примерни (да кажем от eBay и прочие)?

Налични ли са необходимите означения като E4?

Възможно ли е да си ги монтирам сам и въпреки това да нямам проблеми при спиране за проверка от органите на реда?

 

Чудесно ще е, ако са достатъчно ярки и през светъл летен ден.

Смятам, че това е по-удачно решение от ползване на късите светлини постоянно или от ползване на дългите с намален интензитет на светене.

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден,

 

Моля да ме извините за повторния пост, но имах предвид дали някой е правил нещо подобно на О1, но преди фейслифта:

O1_FL.jpg

 

(източник: briskoda)

 

В различните Интернет магазини има интересни предложения, дори комбинирани с мигач, например:

s-l1600.jpg

(източник: eBay)

 

s-l1600.jpg

(източник: eBay)

 

Както и много други, примерно това.

 

Въпросът е до каква степен подобни решения ще се впишат в изгледа на автомобила и дали ще е противозаконно да се кара с такива.

Ако имат съответните означения (например E4 и/или RL), не би следвало да представлява проблем човек да се движи с такива светлини.

 

Благодаря Ви!

 

Поздрави,

Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RL  е задължително за да са легални. Е4 е одобрение на някоя държава. Мисля ,че беше Холандия. Но може и да има друго Е, от други държави. Пример Е10. Някои светлини се придружават и със сертификат за одобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.