Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Читава хижа във Витоша ?


Alexandar

Recommended Posts

Ходи ми се на хижа във Витоша за 1-2 нощувки. Като гледам май повечето са доста занемарени. Някой може ли да ми препоръча читава хижа от опит?

 

Искам само да е чисто, да се предлага вечеря и да е достъпна - с кола/лифт или максимум 40мин- 1 час път пеша преход от последната точка, която се достига с някакъв транспорт. Колкото по-близо по-добре.

 

Запоследно бях в хижа Хюндай с колеги, не беше лошо, ама беше зимата, отопление нямаше и ... Иначе съм бил и в хижата на БНР няколко пъти, където беше доста приятно, ама оттогава минаха 7 години.

 

Благодаря предварително :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв е тоя Хюндай?!!!

 

http://www.hyundai-hotel.com/

 

Сега е лято, начи парното не те притеснява. :) Майтапа настрана, ама като цяло хижите горе са в доста спартанско състояние. Хюндая си е даже изключение, другите са просто място за преспиване, поне тия дето аз съм бил де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 г. съм ходил малко по-нагоре - Простор. Сега май не се казва така, а и не знам в какво състояние е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Хюндайя не изглежда зле, но не успях никъде на сайта им да намеря цени.

Цената на нощувката по спомен беше около 15 лв. Сега в летния сезон сигурно е по-малко. Води се хотел, но си е класическа хижа. Като цяло е добре и се стига с кола до самата хижа. Но не ми се ходи там, а пък и съм бил вече. smile049

 

Аз си знаех, че са занемарени, но пък все си мислех, че има някоя читава... Явно ще трябва да се ориентирам към друга планина, ако искам да ходя на хижа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара планина-х.Ком. 80км.,пътя през Петрохан е оправен с много малко изключение ,хижата е в добро състояние и природата е неворятна. smile049

Супер е за жегите, с надморска височина към 1700м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара планина-х.Ком. 80км.,пътя през Петрохан е оправен с много малко изключение ,хижата е в добро състояние и природата е неворятна. smile049

Супер е за жегите, с надморска височина към 1700м.

:smt017

Мерси, ще я проверя.

 

Петрохан го минавах средата на юни и го кърпеха... дано да е пооправен вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама забравих да ти кажа че там са 2 ,една над друга.Водят се -стара и нова ,т.е имаш избор. smile027 До колкото знам цените са мн.народни а кухнята е добра.Ако решиш мога да дам по точна информация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама забравих да ти кажа че там са 2 ,една над друга.Водят се -стара и нова ,т.е имаш избор. smile027 До колкото знам цените са мн.народни а кухнята е добра.Ако решиш мога да дам по точна информация .

Да, ще съм ти благодарен. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз си знаех, че са занемарени, но пък все си мислех, че има някоя читава... Явно ще трябва да се ориентирам към друга планина, ако искам да ходя на хижа :)

Комфортна хижа не съм срещал. Това са средства за подслон и преживяване сред горите. Повече удобства има в хотелите, според мен в хижите няма такива. Ако попаднеш на хижа със самостоятелен санитарен възел към стаята считай че е 5 звезди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хижите бяха хубава работа преди. Когато правиш неколкодневен преход във високите части на планината е добре да имаш база за пренощуване. Вместо да опъваш палатката в дъжд, сняг, мъгла и т.н. Сега когато няма български връх, който да не е покорен с кола, джип или в краен случай с атв, незнам какво да кажа за понятието 'хижа'. Интерено ми е какво е положението с хижа "Селимица". Това е от другата/по-малко препикана/ страна на Витоша.

Он дъ дарк сайд аф да мун дет се вика. :lol:

гледам - ремонтирана е според Нет-а:

http://hija.selimica.com/

Като дете изкарах хубава ваканция там една седмица на лагер от училище.. Е като изключим факта, че за малко да запалим планината.. как пламват тия сухи треви не е истина. За 40 секунди изпепелихме една полянка, добре че имаше поточе наблизо, smile048 . Детска му работа. Оттогава винаги като видя безотговорно отношение към огън в планината ми става много смешно и все си мисля, дано поне един от тия знае какво да очаква и как да действа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.