Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octaviа 2.0 TDI 2008


reservoirdogs

Recommended Posts

Здравейте!Понеже досега не съм имал кола на ФВ Груп,а съм харесал една Октавия, бих искал да ви попитам няколко неща.Читав ли е този двигател, понеже четох някакви лоши коментари,или те са само за стария - "помпа-дюза".Какъв е приблизителния разход градско и извънградско,колата е 6ск ръчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам нищо лошо в двигателите с PD.

Относно разхода в града и извън него, зависи от това колко са ти широки пръстите, мол, ресторанти...

 

 

Ако питаш за разход на гориво е друга бира.

 

Аз съм с 2.0 PD извънградско 130-140 до морето 5,6 по борд компа.

В обратната посока 160-180-200 (за да изпреваря група коли) 6,8. Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ако е толкова значи е екстра

Основното, което ме притеснява е да няма някакви по-нестандартни болежки за дизелите,както например Мазда 6 редовно "хвърля" турбина.Предполагам, че като динамика също е прилична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел си коментари за проблемите.... Но такива винаги могат да се случат, и то при всеки мотор.

Иначе при тоя двигател най-големия проблем е със главата - тук и цяла тема има, във Всичко за всички, в която подробно е описано кои са проблемните глави, и съответно номерата им.

Тоест, случва се главите да се пукат - но както можеш да видиш от темата, това става рядко.

Темата е на Бегачката, ако не се лъжа. :smt017

Ала ако си отваряш очите - много трудно ще ти набутат мотор с такава глава.

Та, вдигаш му кората - и гледаш номера на главата.

Иначе, сам по себе си, моторът е много здрав! И е хем икономичен - а хем и доста динамичен!

За турбината - достатъчно е яка. И сменяваш ли навреме маслото - няма да имаш грижи.

Чети тук - има доста неща по въпроса.

Тоест, моторът е може би идеалното решение - ако обичаш и на моменти да натискаш, но ако същевременно с това не обичаш много да се бъркаш на бензиностанцията.

Разход - това е нещо мноооого относително.

Как натискаш, какъв ти е въобще стилът на каране.... Пък и как си свикнал да товариш колата.

Едно е да натовариш само тъщата - а съвсем друго е да натовариш и къщата! smile091

Реално - на дълъг път 4.6-5.7 литра, при скорост от 90 до 130 км/ч, и зависи и от натоварването.

А и от това, дали има баири - или е равно.

Иначе, ако подкараш със 150 - разходът ще скочи и над 6 литра. До 7, примерно.

Градско - реално 6.6-7.7 литра. Като много зависи от броя на светофарите, а и дали обичаш да се дърпаш с другите коли! :mrgreen:

Иначе поддръжката - тя е като на стандартен дизел.

Ами за друго - аз поне не се сещам.....

И нека колегите да казват и други впечатления.

Иначе моят мотор е по-слабият - но поне 7-8 мои приятели са именно с тоя мотор, двулитровия - та впечатленията ми се базират на техните думи и коментари.

И са много доволни! :smt017

Мазда..... Хората много ги величаят японските коли. Били най-надеждните, най-качествените, и така нататък.

Но истината е, че те съвсем не са идеални - а особено напоследък.

А като чуеш и цената на частите им - направо ще ти прилошее.

Тъй че японките са хубави..... Но докато са достатъчно нови, а и докато са в гаранция.

После обаче - нещата стават малко по-различни. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.