Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Фабия 2 1.4тди


batboby

Recommended Posts

Здравейте, неволите започнаха в Македония, малко след Скопие. Та, както си карах изведнъж двигателят започна силно да бучи. Първото нещо, което си помислих е, че ми е паднало гърнето. Отбих в едно градче и намерих ауспухджия. Но се оказа, че всичко е наред с изпускателната система. Намерих и монтьори, те гледаха и се чесаха по главите и не можаха да кажат нищо смислено. Реших да рискувам и леко потеглих към България. По пътя какво ми направи впечатление: при обороти между 1500-2000 ако не се дава много газ почти не се чува бучене, но ако я натиснеш с повечко газ става страшно. Също така при докосване на педала на съединителя усещах вибрации и по-скоро оборотите на двигателя. Лека полека пристигнах в Дупница, където имам познат майстор. След като я преслуша предположи две неща: проблем със съединител, маховик и т.н. или с балансиращите валове в картера. Днес се обади и каза, че валовете и веригата са ОК, единственото нещо е голям луфт на феродовия диск спрямо вала.

Питането ми към по-знаещите е възможно ли е от този луфт да бучи мотора? Ако някой има други идеи ще съм благодарен да ги сподели.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.