Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките...


hafrika

Recommended Posts

Здравейте,от вчера ми се появи проблем с чистачките на предното стъкло.Като ги включа на което и да е положение,преместват се много бавно на по 2 см с пеуза от по 1 сек и така до средата на стъклото и след това се връщат в изходно положение.И при обилно мокрене и при сухо,движението е с една и съща скорост.Шкодата е Октавия 2/2006/1.9 TDI.Някой ако се е сблъсквал с този проблем,моля да сподели...чрез търсачката не намирам нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен задната беше сдала багажа и се оказа, че неква втулка бая беше клеасала.

 

За момента се разминах със смяна на втулката и почистване. Майстора обаче каза, че другия път съм за ново моторче :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да са ръждясали осите на механизма.Трябва да се свалят, да се разглобят и смажат качествено и ще се оправят. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да са ръждясали осите на механизма.Трябва да се свалят, да се разглобят и смажат качествено и ще се оправят. :smt017

Оказа се прав...след като свалих механизма от колата ,го разглобих и установих,че дясната ос така е клеясала,че ми трябваше рамо от 60 см. за да я раздвижа.Потопих я в керосин за няколко часа.Като я разглобя ще снимам и ще кача материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да клеясват значи ходи някаква вода при тях. Прегледай си дали каналчетата за отводняване не са ти запушени със шума и гадости. На полото 2 пъти сменях моторче на чистачките докато се сетя да си ги отпуша.... Като гледам на октавията ми нещата са същите в това отношение, та е възможно отново да ти се появи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След като си решил проблема, от време на време пръскай с WD осите и шарнирите на чистачките и повече няма да се налага да разглобяваш целия механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.