Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростомера


Taz

Recommended Posts

Стрелката на скоростомера се движи плавно до около 80 км/ч след което започва да цъка като стрелка на часовник през около 2 деления. Обикновено на 120 км/ч стрелката закача и след това не мърда на никаде докато не изключа двигателя и не извадя ключа и след няколко секунди си пада сама. По таблото е имало някакви манипулации, километража е връщан, а и се виждат няколко парченца прозрачна пластмаса зад плексигласа, но той не е счупен или напукан поне външно, което се вижда. Има ли възможност този проблем да се отстрани без смяна на цялото табло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 5 месеци по-късно...

Хайде отново да захвана малко темата, доста време мина, но колата е всеки ден в движение на големи разстояния и почти не остaва време да се застои за ремонти, освен ако не са много наложителни. Та проблема все още си е наличен. Ходих да правят диагностика за датчик и окабеляване, но нещо не се справиха момчетата, а и започнаха да ме убеждават, че няма как да се хване подобен проблем с диагностика, че по форумите хей така си пишат и други глупости... аз не знаех какво да кажа, защото не знам за какво точно трябва да се гледа. Имам доверие на колегата bega4kata, но не знам как да се оправя с дървените философи по сервизите. Имам два въпроса:

1. Къде в София могат да ми направя качествена диагностика с VAG-COM (изключвам ЕУРАТЕК)?

2. Взаимозаменяеми ли са таблата от Фабия 1,9 sdi и tdi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София човека с таблата е vladko maximum key service му е заглавието на сервиза. В Люлин зад силвър центъра се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Най-накрая да понапиша малко коментари - големи благодарности на niki за насоката и разбира се на Владо от Maximum Key Service. Оказа се, че таблото е отваряно и след това е сглобено набързо и невнимателно, като стрелките на скоростомера и оборотомера не са зацепени хубаво, а и са набити много силно, от което следва, че в даден момент не може да се преодолее съпротивлението и скоростомерът забива. Поне в общи линии така разбрах аз обясненията. Владо разглоби и отново внимателно сглоби таблото срещу скромна сума. За сега не виждам проблеми, още не съм излизал на дълго да вдигна скорост да видя как е, но до към 110 всичко е ОК, върви плавно стрелката и се връща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владко е стабилен!

110 и нагоре,може да вдигнеш ,примерно на естакадата към летището,но аз съм сигурен в ремонта на Владко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.