Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Буксуване на колело на Октавия 4x4


andriuh

Recommended Posts

само 2 пояснения,че много се объркахте нещо

1 дифа отзад си е диференциал обикновен без блокаж

2 всички карантии се въттят при движение ест. дори и да не е сработил халдекса smile091 това е тъпо да го обяснявам и не знам що то пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, така. Отворен диф. Ама едното колело като се завърти много по-бързо от другото и го чукне спирачката става условно ЛСД. Карантиите се въртят в движение, защото и колелата се въртят, ама ако халдекса не работи никак и колата е вдигната на подемник ще се въртят ли пак или не?

Andriuh, какво стана в ЕТ? Каква е диагнозата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш куплунга на халдекса и ако се оправи е от халдекса - най-отзад зад диференциала се пада куплунга. При прецакано еку на халдекса се опитва да заключва и в завои с ниска скорост започва да се опитва да завлича и блокира (не да боксува) някое от задните колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш куплунга на халдекса и ако се оправи е от халдекса - най-отзад зад диференциала се пада куплунга. При прецакано еку на халдекса се опитва да заключва и в завои с ниска скорост започва да се опитва да завлича и блокира (не да боксува) някое от задните колела.

 

Нещо много я усложнихте темата май,а!? [-X

Няма такова нещо ,ако не работи контролера на халдекса,задно предаване изобщо няма да има и няма какво и как да блокира някое колело! smile091

 

Диагностика на халдекса,проверка на повпата и кабелите ще покаже проблема веднага. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм аз с резултатите.

1. Учудващо добри първи, но не последни впечатления от обслужването в Еуратек. Приемчика - евала на пича - голем симпатяга.

Веднага: "Елате, заповядайте, какъв е проблема (къде работите, колко спестявания имате)?

Човекът кара и той 4x4 октавия 1. Веднага зацепи и ми каза: "Каквото и да правиш този проблем ще си остане".

Като ми каза това се почуствах като чернокож спортист, участник в хокеен мач. Абе с няколко думи - ТЪПО и абе аз кво правя тогава тука!

Видя ми недоумяващата физиономия и почна да ме успокоява: "И аз съм с този проблем и свикнах така да я карам. Какво ли не правих и не сменях - не се оправи проблема."

Поисках да ми сменят маслото и филтъра на халдекса. Поисках и предварително цена - каза около 120лв. ОК отговорих и я вкараха вътре.

2. Ремонтът приключи за около час - докато си пиех кафенцето, лаф моабет с един приятел и пробване на салона на новите шкоди.

3. Резултатът дойде с фактура и описание на всички части и труд подробно. Учудих се приятно като видях, че смятат труда на час работа и ми бяха калкулирали смяна масло 0,6ч.ч (вкл.ходене до тоалетна, миене на ръце, 2 глътки кафе и половин изпушена цигара - щото шефа идва) и смяна на филтър 0,4 ч.ч. - общо 24лв без ДДС. Масло - 32лв без ДДС, филтър 54лв без ДДС.

Абе всичко с ДДС 134лв.

 

Засега колата не ми прави проблем с блокирането на колелата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре как така не можело да се оправи проблема?Интересно като блокира колелото в завой с 70-80...Дано да се окаже че е било от маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи,как така колегата andriuh не е разбрал какво му е на колата! smile175

 

Взели са му там едни пари с ДДС ,ама никой не знае за какво.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм аз с резултатите.

1. Учудващо добри първи, но не последни впечатления от обслужването в Еуратек. Приемчика - евала на пича - голем симпатяга.

Веднага: "Елате, заповядайте, какъв е проблема (къде работите, колко спестявания имате)?

Човекът кара и той 4x4 октавия 1. Веднага зацепи и ми каза: "Каквото и да правиш този проблем ще си остане".

Като ми каза това се почуствах като чернокож спортист, участник в хокеен мач. Абе с няколко думи - ТЪПО и абе аз кво правя тогава тука!

Видя ми недоумяващата физиономия и почна да ме успокоява: "И аз съм с този проблем и свикнах така да я карам. Какво ли не правих и не сменях - не се оправи проблема."

Поисках да ми сменят маслото и филтъра на халдекса. Поисках и предварително цена - каза около 120лв. ОК отговорих и я вкараха вътре.

2. Ремонтът приключи за около час - докато си пиех кафенцето, лаф моабет с един приятел и пробване на салона на новите шкоди.

3. Резултатът дойде с фактура и описание на всички части и труд подробно. Учудих се приятно като видях, че смятат труда на час работа и ми бяха калкулирали смяна масло 0,6ч.ч (вкл.ходене до тоалетна, миене на ръце, 2 глътки кафе и половин изпушена цигара - щото шефа идва) и смяна на филтър 0,4 ч.ч. - общо 24лв без ДДС. Масло - 32лв без ДДС, филтър 54лв без ДДС.

Абе всичко с ДДС 134лв.

 

Засега колата не ми прави проблем с блокирането на колелата.

 

Няма що - успокоил те е!

Но ако при колата на приемчика го има тоя проблем - при теб вероятно е изчезнал.

Ами покарай я - и виж дали е така.

И ако е така - явно пакетът на халдекса е бил залепнал от мръсотиите, които са се били натрупали в маслото.

И като са ти сменили маслото - мръсотията се е изчистила, и пакетът се е освободил. :smt017

И вече всичкото е заработило като хората.....

Та, следи известно време как са нещата - и ще казваш дали е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости са това! Халдекса е междуосев СЪЕДИНИТЕЛ, а не диференциал. Той ангажира задния мост. Предава му различно количество въртящ момент. Няма нищо общо със засурване на 1 брой колело от задния мост.

П.П.: Хубаво си сменил маслото, ама сега потърси проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Банда,

 

Аз също карам такава кола и идната седмица ще ходя до ЕТ за смяна на масло + филтър, че съм го позабравил с едни 30 000км. (в книжката пише филтър на 60 000, масло на 30 000). Знаете ли някъде другаде да сменят масло + филтър на пустия Халдекс съединител, че в ЕТ по телефона като ми калкулираха цената отива до към 200лв. към ден днешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 2 само скапания филтър е 60лв за Халдекса. Останалото са 500мл масло. Не очаквай някъде да ти го сменят за 100лв.

 

Отивай при ЕТ и поне ще знаеш, че всичко ти е окей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.