Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Плафон?


petkov23

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем с плафона, слагам го на средната степен като е отворена врата да светне, но става следното всички врати са затворени, плафона гасне и по време на движение в завой или като натисна спирачка плафона пресветва ](*,) от зимата прави така но тогава мислех заради влагата нещо прави така и го бях сложил в изключено положение и наскоро се сетих нещо да търся из колата вечерта и го оставих на средата, след това карам си и пак прави така, пробвах да тресна вратата се затвори по плътно натисках пластмаските които отчитат като е затворена вратата и нищо все така си прави, ако може да покажете откъде минава цялата инсталация за плафона да я проследя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери изправноста на бутоните, които изключват плафона. Намират се на купето в долния край на средната колонка, и се натискат при затворено положение от предните врати.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш аларма с копче за предния капак може и то да прави така при неравности по пътя ... пробвай да го изключиш бутона на предния капак (естествено изолираш буксата ако е гола) и ако спре да присветка или повдигаш бутона или лепиш гумена подложка на капака или го сменяш с друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш аларма с копче за предния капак може и то да прави така при неравности по пътя ... пробвай да го изключиш бутона на предния капак (естествено изолираш буксата ако е гола) и ако спре да присветка или повдигаш бутона или лепиш гумена подложка на капака или го сменяш с друг.

Колега май уцели проблема, понеже предната греда на коята е затварянето на предния капак ми е крива и всичко май стана от как си правих централното през алармата.

Но имам друг проблем от 2 дни, гори ми бушона за аварийните, сменям го и пак така, от както смених бушона първия път преди 2 дни не ги бях включвал и днес спирам цъкам едни аварийки че бях на кофти място и пак не работят, при заключване на колата и отключване си мигачите си мигат дори да е изгорял бушона и явно алармата не е вързана по същата верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш аларма с копче за предния капак може и то да прави така при неравности по пътя ... пробвай да го изключиш бутона на предния капак (естествено изолираш буксата ако е гола) и ако спре да присветка или повдигаш бутона или лепиш гумена подложка на капака или го сменяш с друг.

Колега май уцели проблема, понеже предната греда на коята е затварянето на предния капак ми е крива и всичко май стана от как си правих централното през алармата.

Но имам друг проблем от 2 дни, гори ми бушона за аварийните, сменям го и пак така, от както смених бушона първия път преди 2 дни не ги бях включвал и днес спирам цъкам едни аварийки че бях на кофти мяссто и пак не работят, при заключване на колата и отключване си мигачите си мигат дори да е изгорял бушона и явно алармата не е вързана по същата верига.

 

Всяка афтърмаркет автомобилна аларма има възел с едно реле и два 3-5 амперови диода за независима индикация с мигачите/аварийките.По един диод за ляв и десен мигач да не връща ток обратно към ел.инсталацията.

 

Много вероятно , ако не и 100% проблема с предпазителя да ти е от възел от алармата, почти винаги колегите , монтиращiи

аларми за автомобили вземат постоянния плюс за захранването и именно от токовия кръг за аварийните мигачи , който

също е постоянен плюс. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой колега ако покаже, откъде минават кабеляците за аварийните ще е много добре, че да тръгвам по жиците трябва да изкормя половината кола, пък нямам свободно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...

Колега при мен всичко стои както е излезнало от завода, релетата ги има всички при бушонния блок и си работят, слагам бушон за аварийните, пускам ги да цъкат и намерих кое реле е тяхното, но то е и за мигачите следователно проблема не е в него, все пак мигачите си работят и техните бушони не горят, под джоба на жабката където си снимал имам само заводските кабели няма нито релета нито нищо, оголени кабели няма, вчера слагах една навигация да се зарежда в запалката и докато си карах при въртене на волана на дясно някъде в краката ми пресветна нещо и изпращя като искра но аварийките си работеха след това а бушона го сменях същия ден, днес цъкам аварийните не работят, явно самия бушон гори докато колата не е на контакт и е заключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли отделен модул за централно и на кой предпазител ти е свързан?

Имам отделен модул обаче къде и как е вързан не мога да разбера, трябва да свалям цялото табло, то си имаше някаква аларма на колата като я купих, но така и не съм я ползвал, понеже се включваше с ключе и след време ми се счупиха и на 2те врати патронниците, та за по-ефтин вариант модул за централно едни алармаджии вързаха, и като си прекарвах кабелите за колоните отзад забелязах че допълнителния модул който са поставили е вързан нещо за тази аларма която си беше от преди това в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест исках да кажа ако ти липсва централното като ти изгори бушона за аварийките то също става причина за това и по конкретно

една от машинките ти дава накъсо някъде.Нямам в момента фела под ръka , сори , иначе веднага ще ти кажа цвета и разположението на линията за аварийките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато си карах при въртене на волана на дясно някъде в краката ми пресветна нещо и изпращя като искра но аварийките си работеха след това а бушона го сменях същия ден, днес цъкам аварийните не работят, явно самия бушон гори докато колата не е на контакт и е заключена.

Аз бих обърнал внимание на свръзките на алармата покрай кормилната колона ... някъде имаш оголена снадка около кормилния прът .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато си карах при въртене на волана на дясно някъде в краката ми пресветна нещо и изпращя като искра но аварийките си работеха след това а бушона го сменях същия ден, днес цъкам аварийните не работят, явно самия бушон гори докато колата не е на контакт и е заключена.

Аз бих обърнал внимание на свръзките на алармата покрай кормилната колона ... някъде имаш оголена снадка около кормилния прът .

Много вероятно , ако не и точно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще се разфасова фелата хем да я измия цялостно отвътре и да видя къде е окъсяването, хем ще си правя бронята че днес на една вила я ударих с крайното гърне и я откъртих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След голямата борба с хилядите жици се оказа, че до карето на кормилния прът минават кабелите за стоповете които са вързани за самия педал на спирачките и прави късо в самия кормилен прът. Мисля че няма да имам повече ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да се върна на проблема ми с плафона, свалил съм жицата която дава контакт за предния капак(доста клеясала) но проблема с плафона все същия, в движение светва и то в завои и при спиране, тая вечер понеже пак стоях доста време в колата в режим изчакване реших че трябва да сваля плафона да го почовъркам дърпах му кабела клатих го кво ли не правих с него и не премигва, дори го разглобих на основните му части и го изчистих от прах, пластините му са толкова твърди че и след 50 години ръчкане няма да се износят и въпреки това карам си и той премигва освен предните 2 врати и предния капак къде другаде може да е свързан да свети на отворена врата. А някъде по самия кабел да окъсява? Почнах да си харесвам шкодичката а тя все ми прави на инат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 4 ключета по вратите и един на задната пета врата , които са свързани в паралел и всеки затваря веригата на плафона към маса

Един от тях се задействува както казваш и предизвиква проблема , трябва да профилактираш и петте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.