Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централното заключване гори бушона - FABIA- 1.9TDI (2007г)


Loti

Recommended Posts

Добър ден колеги.

 

Имам FABIA- 1.9TDI комби (2007г).

 

Централното заключване гори бушон Номер= 49, гори при всяка команда.

Как се случи.

При зключване на колата, всички врати се заключиха с изключение на задната врата.

В същич момент изгоря и бушон 49.

След това отключих с ключа за да вляза и открих горния проблем.

3те други врати немогат да се отворят от вътре.

 

Проверих за късо в шофъорската врата като откачих буксата в колонката и сложих нов бушон който също изгоря.

 

Лошото е, че е активиран (до колкото разбирам) сейфти мод и не мога да отключа вратите.

Смених бушона и без да маниполирам централното се пробвах да отворя Пасажерската врата - но не мога. В този момент бушона не гори. Обикновенно ако отваряш заключена пасажерска врата отвътре, всички врати се отключват. Само че примен това не се случва.

 

Не знам как да отключа другите врати- поне пасажерската, за да проверя дали не е късото в нея.

 

Има ли начин да се деактивира този сейфти мод който ми държи вратите заключени.

 

Между другото - всичко друго си работи по колата - ел стъкла/ климатик/ чистачки/ дори може да я карам.

 

Надявам се на вашата помощ.

Благодаря предварително за ценните ви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната врата не се заключва, просто не се подава импулс към моторчето и.

При заключване на вратите има още едно положение на моторчето, което блокира вътрешните дръжки и затова не можеш да ги отключиш. Тоест механична блокировка.

Предпазител 49 захранва директно центръл конвиниенс модула (намира се под волана) и той подава напрежение към моторчета на централното по вратите и багажника. Багажника е захранен през отделен предпазител. Тоест оправяй конвиниенс модула.

Първо импулса от конвиниенса трябва да отблокира вратите, за да можеш да ги отвориш. Има разлика при заключване отвътре и отвън. Когато колата е заключена отвътре, като отключиш предните врати с дръжката, конвиниенса получава сигнал и отключва другите врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден колега.

 

Първо благодаря за отговора ти, информацията е от полза.

 

Бих искал сущо да попитам дали convenience module подлежи на ремонт или се подменя. С други думи, да разбирам ли, че трябва да си купя нов модул и да го подменя, за да разбера дали там е проблема?

 

Това което ме безпокои, е че гори бушон 49, тоест някъде е украсена веригата. Знам че въпросният модул е капсулован, което значи че няма да видя явна причина в него.

 

Нуждая се от твоят коментар, да купувам нов модул, за да установя проблема експериментално?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.