Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна чистачка


Anubis

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера докато се прибирах по магистралата ме заваля дъжд, пускам задната чистачка и след един оборот спря да се движи :smt0344

 

Предполагам ЕТ не е най-доброто решение в случая, или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я раздвижих леко с ръка и тръгна s_flag

Колега (без да съм отварял моторче на Октавия) - за да блокира си има причина - мръсотия, лагерче(та), задрал ротор. Едно от най-елементарните (и временни smile049 ) решения е WD40 - ако е механичен блок. Ако обаче е нещо по ел. мотора не знам дали подлежи на ремонт или ще стигнеш до покупка на ново.

Дано да минеш метър

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водещата втулка трябва да се почисти

 

:smt017

И после да се смаже!

Ама не с WD40, ей!

То е само за раздвижване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на смата задната чистачка има и механизам с пръскалка, то не чакай, ами свали механизма и го разгледай. Сваля се лесно. Какъв е най-често срещания проблем там: Водата прониква в слазмака отмиива я и започва да заяжда механизма. имаше и едно зъбно колело раздясало при мен. Когатто тока на мотора стане по -голям от предвидения изгаря предпазителя, не чакайте да изгори! Обикновенно започва да се движи на стъпки, четвърт оборот, после спира, после тръгва сама. В механизма има една пласмасова 'втулка' която се износва и водата прониква в механизма с колелцата и предавките, може и до електромоторчето да стигне ако не се забележи навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.