Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гаранция и въздушен филтър


mortima

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колата е на 11 000 километра и е в гаранция и имам няколко въпроса:

1) първото посещение в сервиза би трябвало да е за смяна на маслото, нали? 30 000 километра или 2 години.

2) на колко се сменя въздушният филтър

3) тъй като не ми се ходи до ЕТ само за въздушния филтър, ако го сменя сам както винаги съм правил досега, ще има ли проблем с гаранцията

4) Има ли някой който сам си е сменял въздушният филтър и после да е има проблем с ЕТ когато колата е в гаранция?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтърът би трябвало да се сменява когато и маслото - но поради запрашения въздух е много препоръчително да го сменяваш по-често, на по-малко километри.

11-15 хиляди - е много подходящ срок.

Иначе страда дебитомерът.

И не би трябвало да се отрази на гаранцията - лично на мен никога не са ми казали нищо, когато съм си сменявал въздушния филтър, или тоя на купето - на по-малки километри.

Но ако все пак се съмняваш - питай дистрибуторите, и те ще ти кажат.

А за маслото - хайде сега, бъди реалист.

Едва ли ще стигнеш 30 хиляди - гаранция! [-X

А особено ако караш повече градско.

Но не е върховно желателно да опитваш.

И моят съвет към теб е - ако си с лонг лайв масло - а вероятно си именно с такова - сменявай го на 18-20 хиляди, или на 1.5 година.

Ако караш повече градско - 18 хиляди.

А при повече магистрално - може и на 20 хиляди да го сменяваш.

Но все пак погледни и какво ти пише в сервизната книжка - за сервизните интервали, и съответно, дали си с лонг лайв масло, или със стандартното.

Но дори и с лонг лайв масло - това е разумният срок за смяна, та хем да реализираш някакви икономии, а хем и маслото добре да запази двигателя.

Не повече от 18-20 хиляди, и не повече от 18 месеца!

Ако държиш на колата си - това е моят съвет за интервал на смяна.

Макар че всъщност ти си решаваш!

И се надявам да съм ти бил полезен. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на хората които искат по-ранна смяна на масло от 30 000,им вземам оригинални филтри и им го сменям.В ЕТ не могат да разберат че е сменяно ИстественУ.

Естествено не мога да споменавам кои са,защото и от ЕТ четат форума.Но ние не правим нещо лошо за колата,дори напротив.

Че и други намеси правим на гаранционни коли smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Колата е на 11 000 километра и е в гаранция и имам няколко въпроса:

1) първото посещение в сервиза би трябвало да е за смяна на маслото, нали? 30 000 километра или 2 години.

2) на колко се сменя въздушният филтър

3) тъй като не ми се ходи до ЕТ само за въздушния филтър, ако го сменя сам както винаги съм правил досега, ще има ли проблем с гаранцията

4) Има ли някой който сам си е сменял въздушният филтър и после да е има проблем с ЕТ когато колата е в гаранция?

 

Благодаря

 

Аз на 6 месеца си го сменям сам филтъра. В ЕТ няма да имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.